jaka-komorka.pl

Reklama
-

N25022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Aplikacje i systemy

Idea z chmurą

Dostęp do konta bankowego przez Internet? To już było. Mobilny dostęp do konta? Też już było. Kredyt online? Też mi nowość. To co jeszcze można nowego w tej sprawie wymyślić?

Idea  Bank zaprezentował platformę do zarządzania firmą z wbudowanym systemem bankowym i księgowym dostępną w chmurze pod nazwą Idea Cloud. System ma być dostępny od II  kwartału bieżącego roku. Skierowany jest do małych i mikro przedsiębiorców, a także osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, których nie stać drogie usługi dostępne dla klientów korporacyjnych. Chodzi m.in o szybkie kredyty online,  śledzenie płynności finansowej, w tym przewidywanie problemów w przyszłości, informacje kto zalega z płatnościami itp. 

Poza tym ułatwia codzienne funkcjonowanie małych firm, a więc dzięki niemu można wystawiać faktury, dokonywać płatności, prowadzić korespondencję  itp. Największą nowością jest wirtualny sejf, w którym można bezpiecznie przechowywać dane mające postać elektroniczną: dokumenty, dane klientów i kontrahentów, skany umów, prezentacje, a nawet tajne receptury produktów. 

Idea Cloud, oprócz tradycyjnej formy, będzie dostępna jako aplikacja na urządzenia mobilne: smartfony i tablety. 

- Od początku na pewno na Androida, docelowo także na iOS, choć nie wiadomo, czy na 100 proc. uda się to jeszcze w II kwartale - mówi Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku. 

Żeby sobota była wolna

Na platformę Idea Cloud składają się: bankowość internetowa, centrum fakturowania i rozliczeń, centrum zarządzania płatnościami opóźnionymi, centrum księgowe, centrum zarządzania płynnością firmy, wirtualny sejf, centrum zarządzania klientami i kontrahentami, centrum korespondencji, magazyn oraz centrum zarządzania kadrami.

Z badania przeprowadzonego przez bank wynika, że przedsiębiorcy przeznaczają na sprawy administracyjne związane z prowadzeniem firmy, takie jak wystawianie faktur, monitoring należności, księgowość czy sprawy pracownicze, średnio jedną godzinę i 15 minut własnego czasu każdego dnia. W skali tygodnia daje to przeciętnie niemal cały dzień "zjedzony" przez biurokrację. 

Według Jarosława Augustyniaka z obecnej formy dostępu do Idea Banku korzysta 300 tys. użytkowników. Liczy na to, że po wprowadzeniu Idea Cloud och liczba podwoi się i osiągnie poziom 600 tys. choć od razu zaznacza, że część z nich to będą ci, którzy zmigrowali z dotychczas działającej platformy do nowej.

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja