jaka-komorka.pl

Reklama
-

N25022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Aplikacje i systemy

iCoyote pomoże w podróży

Aplikacja iCoyote w smartfonieCoyote dotychczas obecny był tylko jako osobne urządzenie. Teraz dostępny jest na smartfony z systemem operacyjnym Android. Aplikacja iCoyote to ważny asystent kierowcy w czasie podróży. I - co ważne - bezpłatny.

Do tej pory fimra Coyote znana była głownie kierowcom, którzy za kierownicą spędzają wiele godzin i rocznie przejeżdżają ponad 30 tys km. Jednak oni używają osobnego urządzenia. Aplikacja iCoyote w smartfonie podobnie ostrzega przed takimi zdarzeniami jak: radary, kontrole prędkości, fotoradary stacjonarne, odcinkowe i na czerwonym świetle, patrole nieoznakowane, wypadki, korki, zwężenia, złe warunki i uszkodzona nawierzchnia.

Zdecydowana większość kierowców natychmiast porównuje iCoyote do Yanosika - nieco starszego, rodzimego programu, który zdobył sobie już uznanie tysięcy kierowców. iCoyote jest jednak nieco inny - najważniejsza różnica jest taka, że wszelkie informacje przekazywane przez kierowców są weryfikowane, a użytkownicy programu uzyskują większa lub mniejszą wiarygodność. System jest opatentowany i pozwala to na znaczne ograniczenie przekazywania błędnych zgłoszeń. Baza zdarzeń jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Kierowca cały czas widzi też ilu użytkowników systemu jest wokół niego (w mieście) lub przed nim na trasie.

Drugim unikalnym rozwiązaniem w iCoyote jest system wyświetlania informacji istotnych dla kierowcy informacji. Na mapie wyświetlany jest zasięg danego zdarzenia: np. fotoradaru. Kierowca śledząc swoją pozycję na mapie, może łatwo sprawdzić czy znajduje się już w strefie, o której otrzymał ostrzeżenie. iCoyote informuje również ilu użytkowników potwierdziło dane zdarzenie, a także ile czasu upłynęło od ostatniego potwierdzenia.

Wszystkie informacje i ostrzeżenia kierowca może zobaczyć na dużej mapie. Niemal 90 proc. powierzchni ekranu zajmuje czytelna mapa z której można wygodnie korzystać także w trakcie jazdy.

W aplikacji iCoyote nie ma żadnych wyświetlanych reklam, które mogłyby przysłonić widok mapy jak i menu aplikacji. Interfejs graficzny zaprojektowano tak, by ograniczyć odwracanie uwagi kierowcy od sytuacji na drodze.

Zgłaszanie radaru odbywa się tylko jednym kliknięciem, a pozostałych zdarzeń dwoma. Zastosowane technologie GPS oraz GSM pozwalają każdemu użytkownikowi odbierać oraz przekazywać całej społeczności Coyote informacje o zagrożeniach na drodze. Dodatkowym ułatwieniem jest ekran wielodotykowy oraz możliwość wyświetlania informacji w pionie lub poziomie.

iCoyote to aplikacja z mapami Google wyświetlanymi w trybie 2D lub 3D. Kierowca może skorzystać z funkcji wyznaczenia trasy do wskazanego miejsca a następnie śledzić na bieżąco postęp w podróży. Trasę można również zaplanować z dowolnie wskazanego punktu, by wygodnie przejrzeć i zweryfikować jej przebieg przed rozpoczęciem podróży. Dodatkową funkcją ułatwiającą życie użytkownikom iCoyote jest opcja prowadzenia do samochodu.

Aplikacja iCoyote dostępna jest do pobrania ze sklepu Google Play w tym miejscu.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja