jaka-komorka.pl

Reklama
-

So20102018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

3 sposoby na screenshot w Samsungu Galaxy S4

W Samsungu Galaxy S4 menu Ustawiania wyglądają inaczej niż w innych telefonach
Ikony obecne w Menu Asystenta

Czasem warto zapamiętać to co widać na ekranie naszej komórki. Z pomocą przychodzi zrobienie zrzutu ekranu czyli inaczej mówić należy zrobić screenshot. W Samsungu Galaxy S4 możemy to wykonać aż na trzy różne sposoby. Dwa są praktycznie niezawodne, trzeci - czasem się udaje. 

W Samsungu Galaxy S4 screenshot możemy wykonać wciskając jednocześnie dwa określone klawisze, przesuwając kantem dłoni nad ekranem lub wykorzystując Menu Asystenta. Ta ostatnia funkcja została wprowadzona głównie ze względu na osoby z wadami słuchu, wzroku lub ograniczonymi możliwościami ruchu, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją nawet będąc w pełni sprawnym. 

Najłatwiej screenshot w Samsungu Galaxy S4, podobnie jak w większości dostępnych obecnie urządzeń z Androidem, można zrobić wciskając jednocześnie dwa klawisze - Power oraz Home. Oba należy przytrzymać wciśnięte przez około dwie sekundy. Jeśli nam to nie uda się za pierwszym razem, nie ma co się zrażać - warto trochę poćwiczyć i screenshoty będziemy potem robić bez problemu. Wadą tego rozwiązania jest to, że do zanotowania zrzutu ekranowego potrzebne są dwie ręce.

Screenshot jest wykonany - i dotyczy to również opcji opisanych poniżej, gdy usłyszymy charakterystyczny dźwięk zwalnianej migawki aparatu fotograficznego. W lewym górnym rogu ekranu w tym czasie pojawi się stosowna ikona informująca nas o tym, że screenshot został zapisany. 

Z drugiego sposobu skorzystamy, gdy w telefonie Galaxy S4 wprowadzimy odpowiednie ustawienia. W tym celu musimy się upewnić, że w menu Ustawienia w zakładce Moje Urządzenie w Ruchach i gestach mamy włączoną opcję Ruch Dłoni. To właśnie ta opcja pozwala na sterowanie urządzeniem wykonując określone ruchy ręką nad czujnikiem i przechwycenie ekranu przeciągając bokiem ręki od lewej krawędzi telefonu (lub odwrotnie). 

Zaletą jest to, że zrzut ekranu powinniśmy przechwycić posługując się tylko jedną ręką. W praktyce niestety, nie zawsze się to udaje. Ten sposób, czyli próba zrobienia screenshotu za pomocą przeciągnięcia dłonią,  jest najbardziej zawodna. 


Do wykorzystania trzeciego sposobu na screenshot również należy się wcześniej przygotować. Również pozwoli on nam na przechwycenie zrzutu ekranu przy użyciu jednej ręki ze stu procentową pewnością. 

Przygotowanie się do tej metody zaczynamy od Ustawień i zakładki Moje urządzenie. Tam musimy najpierw zajrzeć w zakładkę Dostępność a następnie włączyć Menu Asystenta. Gdy przejdziemy do funkcji edytuj zobaczymy 12 ikon, które symbolizują najczęściej wykonywane czynności w telefonie. Jedną z nich jest funkcja Przechwyć Ekran. Wybierając te, które chcemy by nam towarzyszyły, pamiętajmy by ją wpisać na listę. 

Gdy wrócimy do ekranu głównego zobaczmy, że pojawiła się nowa ikona. Na dodatek jest ona ruchoma i możemy ją umieścić w wygodnym dla nas miejscu. Jej możliwości zobaczymy klikając na nią palcem. Zobaczymy ikony prowadzące do wybranych przez nas czynności. Wśród nich jest oczywiście ikona Przechwyć Ekran. Wystarczy w nią kliknąć, by Menu Asystenta zniknęło z wyświetlacza na kilka sekund, a telefon przechwycił screenshot. Ot, i cała filozofia. Ruchoma ikona będzie nam tak długo towarzyszyła, dopóki ponownie nie pojawiły się w Ustawieniach, by wyłączyć Menu Asystenta

Menu Asystenta zostało pomyślane przede wszystkim z uwzględnieniem osób z pewnymi ułomnościami, które mogą mieć większy niż przeciętnie problem z obsługą telefonu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by ją wykorzystać również dla swoich potrzeb.

 

 

 

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja