jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt19022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

HTC One a obsługa dotykowa w rękawiczkach

Obsługa smartfonu w rękawiczkach. Fot. Samsung

Czy HTC One można obsługiwać w rękawiczkach? Czy takie możliwości mają tylko Nokie? Zapytała o to  Dorota z Siemianowic

Nokia faktycznie już w 2012 roku pokazała pierwsze telefony, które można było obsługiwać dotykowo - w rękawiczkach. Testy, jakie zrobiliśmy korzystając z modelu Lumia 820 wykazały, że można to zrobić nawet w grubych rękawicach narciarskich. Tak czułe wyświetlacze mają nawet najtańsze modele z serii Nokia Lumia - nawet ten oznaczony symbolem 520.

Jak to zwykle bywa życie nie lubi próżni. Niedawno chiński Huawei prezentując swój najnowszy model Ascend G6 podał, że również można go obsługiwać w rękawiczkach. Na taki sposób obsługi pozwala też sztandarowy model Samsunga, czyli Galaxy S4. Wygląda wiec na to, że niedługo obsługa wyświetlacza dotykowego w zwykłych rękawiczkach będzie normą. 

Wracając do pytania o obsługę HTC One. Producent nigdzie nie podaje, że wyświetlacz w tym modelu jest aż tak czuły, by reagował na dotknięcie ręką uzbrojoną w rękawiczki. Z ciekawości jednak wykonaliśmy kilka prób. Rękawice narciarskie i skórzane nie dały rady - ekran nie reagował. Zareagował jednak na dotyk dłoni w cienkiej wełnianej i bardziej eleganckiej bawełnianej rękawiczki. Miłośników sportów zimowych to zapewnie nie ucieszy, ale okazuje się że obsługa HTC One w niezbyt grubych rękawiczkach jest możliwa. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja