jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt24052016

Aktualizacja:18.05.2016, 20:47

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

Bajka o ryżu, czyli Qualcomm radzi jak uratować zamoczony telefon

Ślady korozji w zalanym iPhone

Jeśli zdarzy nam się upuścić telefon do basenu czy jeziora, możemy spróbować go uratować szybko wkładając go do miski wypełnionej ryżem - taką oto poradę dotyczącą zachowania telefonów w lecie otrzymaliśmy od firmy… Qualcomm. Sprawdziliśmy jak ryż może uratować zalany telefon.

- Ostatnio gdy byłem nad jeziorem postanowiłem trochę popływać kajakiem - napisał do nas Czytelnik, który prosi o zachowanie anominowści. - iPhone'a 4 włożyłem do kamizelki (kieszonka na zamek), a drugi telefon (Xperia mini pro) do zwykłej kieszeni bez zamka z dziurkami.

Jak się okazało szybko zapomniałem o telefonach i wyskoczyłem z kajaku popływać (około półtorej minuty). Gdy wyszedłem na brzeg i zobaczyłem moje telefony to okazało się Xperia była kompletnie zalana, iPhone natomiast wyglądał jakoś lepiej.

Oba telefony po wyciągnięciu z wody pozostawiłem na kamieniu w słońcu. Po 30 minutach suszenia wziąłem Xperię do ręki. Smartfon był ciągle włączony (ekran dziwnie wyświetlał, poza tym wszystko było poprawnie). Telefon wyłączyłem, rozebrałem i przez dwa dni trzymałem w ryżu.

Po tym zabiegu wszystko poskładałem i włączyłem telefon. Wszystko ładnie chodziło przez jeden dzień, po czym ekran przestał w ogóle cokolwiek wyświetlać. Po odstawieniu telefonu na jakieś trzy godziny odżył, a wyświetlacz działał poprawnie przez kilka sekund. Telefon postanowiłem rozebrać drugi raz. Zauważyłem też, że na jednym z podzespołów widać jakieś przypalenie (w załączniku zdjęcie).

Co robić - jakie jest rozwiązanie i ile to może kosztować - zapytał kończąc swój mail zrozpaczony Czytelnik. Postanowiliśmy mu pomóc.

 

 

Sonda

Za ile kupujesz telefony?

u operatora w promocji za 1 zł - 7%
u operatora ale za wyższą kwotę - 8.8%
w wolnej sprzedaży do 500 zł - 14%
do 1000 zł - 26.3%
do 2000 zł - 12.3%
powyżej 2000 zł - 31.6%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja