jaka-komorka.pl

Reklama
-

N25022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

Jaka karta SIM do iPhone?

rys. Wikipedia

Dostałem w prezencie wymarzonego iPhone`a 5, ale okazuje się, że nie pasuje do niego moja stara karta SIM. Jakie karty są stosowane w iPhone i jak je można zdobyć? 

W iPhone 5, 5c i 5s oraz w iPadzie mini stosowane są karty SIM zwane nano kartami. Są to obecnie najmniejsze karty stosowane na rynku, dlatego też w produktach Apple nie można używać najbardziej popularnych mini SIM ani micro SIM. Karty nano SIM maja wymiary 12,2 x 8,8 mm. Są one też cieńsze od pozostałych kart, gdyż, według Wikipedii, mają grubość 0,67 mm. Standardem pozostałych SIM-ów jest natomiast grubość 0,76 mm.

Ze swojej sytuacji możesz wybrnąć na trzy sposoby. Najlepiej udać się do salonu firmowego swojego operatora i poprosić o wymianę. Liczyć się jednak trzeba z tym, że za nową kartę nano SIM trzeba będzie zapłacić około 30 zł. Wyjątkiem jest sytuacja, w której Twoja stara karta uległa uszkodzeniu lub została skradziona (potrzebne jest zaświadczenie z policji). Przy odrobinie szczęścia można też przekonać sprzedawcę - można uda się wymienić kartę za darmo?

W drugim przypadku możesz spróbować przyciąć swoją starą kartę do wymiarów nano SIM. Jest to jednak praca wymagająca dużej precyzji i dokładności, gdyż łatwo jest uszkodzić chip i karta nie będzie się w ogóle nadawała do użytku. Do przycięcia karty warto użyć specjalnego szablonu, z którego precyzyjnie odrysujesz wymiary nano SIM. 

Jeśli boisz się uszkodzenia swojego SIMa to zajrzyj do któregoś z serwisów telefonów komórkowych. Jest bardzo prawdopodobne, że za kilka groszy przytną Twoją kartę do wymaganych wymiarów. W serwisie nie powinni tego robić ręcznie, lecz przy pomocy specjalnej wycinarki. 

Taką wycinarkę, i to jest trzeci sposób na rozwiązanie Twojego problemu, możesz też kupić. W sklepach internetowych kosztuje ona około 30 zł plus koszt wysyłki. Zakup więc może być opłacalny, jeśli masz w planach przycięcie kilku kart. 

A co zrobić jeśli po pewnym czasie znudzi się iPhone i zapragniesz wrócić do innego sprzętu? Wtedy problem można łatwo rozwiązać kupując za 10 zł odpowiedni adapter, który powiększy fizyczne rozmiary SIMa.

 Od kilku tygodni karty nano SIM dostępne są także dla użytkowników nju mobile. 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja