jaka-komorka.pl

Reklama
-

N25022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

Tryb Stamina oszczędza energię

Włączenie trybu Stamina

Dostałem nową Xperię Z1 i telefon podpowiedział mi żebym włączył tryb Stamina. Co to jest tryb Stamina i czy warto z niego korzystać? 

Tryb Stamina (z angielskiego oznacza to wytrzymałość) to stosowany w niektórych smartfonach Sony Xperia sposób na oszczędzanie akumulatora. W efekcie na jednym ładowaniu Xperii z włączonym trybem Stamina smartfon powiniem dłużej wytrzymać. Włączenie Staminy powoduje wyłączenie niektórych funkcji w momencie gdy wyłączony jest ekran. Przestają działać tak energochłonne funkcje jak transmisja danych, sieć Wi-Fi, większość aplikacji i nawet mruganie diod informujących o nadejściu wiadomości tekstowej. Wszystkie te funkcje zaczynają automatycznie działać, gdy tylko zostanie odblokowany wyświetlacz.

To czy warto z niego korzystać to sprawa indywidualna. Jak widać na załączonej ilustracji nawet przy baterii naładowanej tylko do 38 proc włączenie trybu Stamina powoduje dwukrotne zwiększenie czasu życia Xperii Z1 w stanie czuwania. Teoria mówi o tym, że przy pełnym naładowaniu czas czuwania może się wydłużyć nawet czterokrotnie.

Jeśli więc z telefonu korzystamy mało, przeważnie leży gdzieś na biurku i rzadko go poodnosimy to włączenie trybu Stamina ma sens, bo rzadziej będziemy musieli go doładowywać

A jeśli z telefony korzystamy bardzo dużo? Naszym zdaniem również i wtedy jest sens, gdyż w ciągu dnia zawsze są chwile, gdy telefon jest nieaktywny. Zaoszczędzić więc możemy kilka minut na aktywności smartfonu zanim stwierdzimy, że bateria całkiem nam padła. No chyba, że nie wyobrażamy sobie życia bez powiadamiania nas mrugającymi diodami o tym, że dostaliśmy właśnie SMS…

Tryb Stamina możemy włączyć i wyłączyć w Ustawieniach w opcji Zarządzanie zasilaniem. 

 Informacje o trybie Stamina znajdziesz też w tym filmie:
 
 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja