jaka-komorka.pl

Reklama
-

N27052018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Emporia

emporiaSAFETYpremium. Telefon na zdrowie

emporiaSAFETYpremium
emporiaSAFETYpremium
Emporia-zegarek

Emporia na Mobile World Congress w Barcelonie dwukrotnie nas zaskoczyła. Po raz pierwszy gdy seniorski wiek przeniosła z 50+ na 55+. A po raz drugi wprowadzając funkcje, których próżno szukać w produktach innych marek.

Emporia do tej pory szczyciła się  tym, że oferowała telefony proste, z dużymi klawiszami i czytelnym wyświetlaczem. Wszystko po to, by tak zwani seniorzy lub osoby w podeszłym wieku nie napotykały bariery obsługi telefonu. Do tej pory ów podeszły wiek określany był na 50 lat. Teraz granicę na szczęście przesunięto. No i dodano nieco funkcji. Tak, że coraz trudniej już powiedzieć "prosty jak emporia".

Świetnym przykładem jest emporiaSAFETYpremium. Znajdziemy tam tak zwany inteligentny system połączeń alarmowych. Polega on na tym, że programujemy pięć numerów pod które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, aby telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze. Żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę.

Kolejna funkcja to czujnik upadku. Na podstawie przyspieszenia telefon wykryje, że tylko spada na ziemie, czy jego właściciel przewrócił się. W tym drugim wypadku automatycznie uruchamiana jest funkcja połączeń alarmowych, którą - w przypadku pomyłki, łatwo można wyłączyć.

Istnienie też zintegrowanie z GPS-em. Po rozpoczęciu procedury alarmowej możliwe jest też wysłanie SMS z koordynatami. Lub nawet mapki z zaznaczeniem miejsca - gdzie znajduje się telefon.

emporiaSAFETYpremium może działać z usługami alarmowymi i przeznaczonymi dla seniorów oferowanymi na przykład przez Czerwony Krzyż. W takim przypadku odpowiedni numer alarmowy jest zaprogramowany w przycisku połączeń alarmowych. Dane GPS są przekazywane organizacji zajmującej się niesieniem pomocy, która odpowie na zgłoszenie bezpośrednio. No i jak tu mówić o prostym urządzeniu?

Mało tego. Telefon można powiązać z nowym zegarkiem alarmowym firmy emporia. Wygląda on jak zwykły zegarek, ale umożliwia korzystanie z systemu połączeń alarmowych. Alarm można wywołać przy użyciu jednego z 4 przycisków zegarka służącego do aktywacji systemu. Jest to szczególnie przydatne, gdy w chwili wypadku telefon znajduje się w ładowarce biurkowej.

Mimo wszystko telefon łatwo się obsługuje. Siła nacisku dużych, wyraźnie rozdzielonych klawiszy została odpowiednio dostosowana. Najważniejsze funkcje, takie jak menu, blokada klawiatury, budzik i wbudowana latarka, mogą być obsługiwane przy użyciu bocznych klawiszy. Przycisk zasilania znajduje się u góry telefonu i jest dobrze widoczny. Duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz ma optymalny kontrast, a użytkownicy mogą dostosować wielkość czcionek do swoich możliwości.

 

Przeczytaj też:

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja