jaka-komorka.pl

Reklama
-

N27052018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Emporia

Emporia zapowiada smartfon i własny system operacyjny

Eveline Pupeter. fot: Julia Wesely

- Pracujemy nad własnym modelem smartfonu. Wkrótce go zaprezentujemy – zapowiada Eveline Pupeter, prezes Emporii, austriackiego producenta telefonów komórkowych dla osób po pięćdziesiątce.

Jak nam powiedział Artur Kostrzewski, dyrektor generalny Emporii w Polsce, premiera smartfonu planowana jest podczas przyszłorocznych targów Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie w końcu lutego. Ujawnił też, że urządzenie ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego stworzonego przez Emporię.

Eveline Pupeter:

Demografia jest po naszej stronie. Co raz więcej osób ma ponad 50 lat, a to oznacza że nasz biznes będzie się rozwijał.
Firma produkowała do tej pory proste telefony z wyraźnym wyświetlaczem i dużymi klawiszami, które miały kilka podstawowych funkcji takich jak połączenia głosowe, SMS, książka telefoniczna oraz budzik. Ponadto jej telefony są wyposażone w przycisk alarmowy, który pozwala wezwać pomoc w nagłej sytuacji.

Od IV kwartału w sprzedaży w Polsce znajdą się dwa nowe modele – Emporia Solid Plus i Emporia Elegance Plus GPS – które są wyposażone w GPS i umożliwiają zlokalizowanie telefonu. Te urządzenia współpracują z internetową platformą emporia4care, która umożliwia zdalną – poprzez Internet – aktualizację książki telefonicznej, zmianę numerów alarmowych, a także kontrolę poziomu naładowania telefonu.

Emporia, która jest obecna w Polsce od trzech lat, sprzedała na naszym rynku ok. 300 tys. telefonów. Plany na 2013 rok zakładają sprzedaż kolejnych 100 tys.

Czytaj też:

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja