jaka-komorka.pl

Reklama
-

N27052018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Emporia

Emporia prosta, ale skomplikowana

Trzy nowe telefony emporia (od lewej): emporiaCLICK, emporiaRL2 i emporiaTALKcomfort

Trendy się zmieniają i nawet Emporia, która do tej pory słynęła z produkcji prostych telefonów, zaczyna je komplikować. Na początku września 2011 pokazała ona swój pierwszy telefon z wbudowanym aparatem fotograficznym.

Ten sam model, czyli emporiaCLICK to jednocześnie pierwszy telefon tego producenta z klapką. Czyli mamy dwie nowości: klapkę i aparat fotograficzny. Włącza się bezpośrednio przyciskiem umieszczonym na boku obudowy, zaś zdjęcia można robić w układzie poziomym lub pionowym.

Mimo wzbogaconej o aparat fotograficzny funkcjonalności, telefon zachowuje typowe dla produktów marki emporia cechy: czytelny wyświetlacz ułatwia czytanie wiadomości SMS, głośnik dostosowany do pracy z aparatami słuchowymi pozwala osobom słabiej słyszącym korzystać z telefonu, klawisze z łatwo wyczuwanymi punktami nacisku znacznie ułatwiają wpisywanie tekstu lub numerów, zaś prosta nawigacja po menu czyni instrukcję obsługi praktycznie zbędną.

Gdy telefon jest zamknięty, podświetlane symbole informują o stanie naładowania baterii oraz nieodebranych wiadomościach SMS lub połączeniach.

Czy będzie on równie łatwy w obsłudze, jak inne do tej pory prezentowane telefony? Zweryfikuje to grupa docelowa, czyli klienci, którzy skończyli 50. rok życia.

emporiaRL2
Kolejna z nowości to telefon alarmowy. Jednym naciśnięciem tego przycisku uruchamia się inteligentny system: telefon emituje sygnał alarmowy, który słychać w pobliżu, a jednocześnie wybiera kolejno maksymalnie pięć ustawionych wcześniej numerów. Inteligentne oprogramowanie dba o to, by połączenia nie trafiły na automatyczną sekretarkę lub pocztę głosową. Choć telefon ten waży zaledwie 84 gramy, wyróżnia się długim czasem gotowości: aż do 400 godzin.

emporiaTALKcomfort
Seria emporiaTALK należy do najbardziej cenionych linii firmy. Nowością w tej popularnej serii jest model emporiaTALKcomfort. W porównaniu ze swoim poprzednikiem jest krótszy o 8 mm i lżejszy aż o 22 g. Pomimo tego jest łatwy w obsłudze — dostęp do każdej funkcji można uzyskać za pomocą klawiszy bocznych.

Najważniejszymi aspektami funkcjonalności telefonu emporiaTALKcomfort są po prostu rozmowy telefoniczne i wysyłanie lub odbieranie wiadomości SMS. Dlatego też czas rozmów został wydłużony z 2 do 4 godzin, a czas gotowości wynosi obecnie 400 godzin.


Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja