jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt25062019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Inni producenci

Huawei P9 – fotografia ponad wszystko

Huawei P9
Huawei P9
Huawei P9
Huawei P9
Huawei P9

Huawei zaprezentował telefony P9 i P9 Plus - rodzinę smartfonów wyposażonych w podwójny aparat marki Leica. W Polsce w sprzedaży pojawi się prawdopodobnie pod koniec kwietnia w nieznanej jeszcze cenie. 

P9 to pierwszy smartfon Huawei stworzony we współpracy z firmą Leica Camera AG. Producent przekonuje, że aparat został zaprojektowany tak jak profesjonalny sprzęt fotograficzny. Według Huawei urządzenie dostarczy użytkownikom możliwość robienia zdjęć w jakości, która do tej pory była  niedostępna w tej kategorii urządzeń. 

Jednym z głównych elementów P9 jest podwójny obiektyw. Zainstalowany w P9 moduł aparatu RGB odpowiada za przechwytywanie kolorów, a jego bliźniaczy, monochromatyczny odpowiednik nadaje obrazom szczegółowości. Dwa tylne aparaty w P9 współpracują ze sobą, umożliwiając użytkownikom robienie bogatych w szczegóły i głębię zdjęć. P9 sprawdza się również w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki zastosowaniu podwójnego aparatu, zdjęcia są jaśniejsze i bardziej szczegółowe. 

{quote_plugin type="quote" title="Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group:" text="Ludzie na całym świecie robią każdego roku swoimi smartfonami miliardy fotografii, dlatego aparaty stały się jednym z ich najważniejszych elementów.
"}Zastosowanie hybrydowej ostrości (Hybrid Focus) - autorskiej technologii Huawei –P9 ma na celu zwiększenie szybkości, precyzji i stabilności pracy obu aparatów. Hybrydowa ostrość polega na ustawianiu ostrości przy użyciu trzech metodologii pomiaru: laserowej, głębokości oraz kontrastu - automatycznie dobiera tę, która w danej chwili przyniesie najlepszy możliwy rezultat.

Funkcja szeroko otwartej przysłony pozwala kontrolować głębię ostrości, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektów takich jak bokeh, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnej ostrości na głównym obiekcie fotografii. Bokeh, jak podaje Wikipedia, to w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości.

Huawei P9 ma ekran wykonany w technologii 2,5 D i wykończony aluminium z diamentowym szlifem. Projektanci wykorzystali takie techniki wykończeniowe, jak szczotkowanie i polerowanie, by uzyskać półprzezroczystą powierzchnię metalu. Sercem wyposażonego w 5,2-calowy ekran Full HD, jest nowy, 64-bitowy 2,5 GHz procesor Kirin 955. Bateria ma pojemność 3000 mAh.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja