jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt19022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci iPhone

Ile kosztuje iPhone 4S?

iPhone 4S

Play wprowadził do swojej oferty iPhone 4S za złotówkę. Możliwe jest to tylko przy wysokim abonamencie, ale u konkurencji miesięczne raty też są wysokie. A podstawowa cena telefonu - spora. Zobaczmy zatem ile musimy zapłacić za iPhone`a i ile on kosztuje przez cały okres użytkowania.

Dla formalności przypomnę, że są trzy wersje iPhone a różnią się one pamięcią wewnętrzną. W Apple Store telefon w wersji 16 GB kosztuje 2699 zł. Pośredni, czyli z 32 GB pamięci wyceniony jest na 3199 zł, a za najdroższy z 64 GB pamięci trzeba zapłacić 3 699 zł. Komu to za drogo może próbować w serwisach aukcyjnych. Tam ceny poszczególnych egzemplarzy tańsze są od 200 do 700 nawet złotych.

Jorgen Bang-Jensen, prezes Play, twierdzi że operatorzy tak dbają o użytkowników iPhone, bo ci płacą najwyższe rachunki. Dlatego są małą (w Polsce działa około 300 tys tych urządzeń), ale ulubioną grupą w każdej sieci.

Play zamieszał

Play, który wprowadził w cenniku na iPhone najwięcej zamieszania, oferuje model z 32 GB pamięci za złotówkę z umową na dwa lata z abonamentem w wysokości 199 zł. W zamian możemy rozmawiać i esemesować do woli a transfer dostępnych danych to 2 GB miesięcznie.

Łatwo więc wyliczyć, że przez 24 miesiące ogólna suma jaką przelejemy na konto Play to 4777 zł. Odejmując od tego cenę urządzenia ze sklepu Apple Store wychodzi że za połączenia płacić będziemy 65,75 zł abonamentu miesięcznie. Czyli mniej, niż gdybyśmy skorzystali z oferty Formuła 4.0, która nawet nie pozwala na taki duży pakiet transmisji danych.

T-Mobile w czołówce

Play najtaniej

Analizując poszczególne oferty wychodzi, że rzeczywiście Play oferuje telefon z usługami w najniższej cenie. Niewiele tylko ustępuje mu propozycja T-Mobile.
W T-Mobile ofert z różnymi cenami i abonamentami nie brakuje. Do naszego porównania wybraliśmy jednak abonament T-Mobile Frii, bo najłatwiej go zestawić z propozycjami Play - dzwonimy, esemesujemy i surfujemy bez dodatkowych opłat.

I tak gdy zdecydujemy się na miesięczną wpłatę 99 zł to za telefon w wersji 32 GB musimy zapłacić aż 2599 zł. Ogólny sumą, jaką przed dwa lata przelejemy na konto operatora jest tylko niewiele wyższa niż w przypadku Play - T-Mobile dostanie od nas 4975 zł. Hm, czyżby iPhone za złotówkę wcale nie był taki tani?

W Orange jak z reprezentacją

Jaki sponsor taka reprezentacja. I odwrotnie. Orange oferuje iPhone 4S z 32 GB w cenie 999 zł ale jednocześnie z abonamentem Pantera 750 za 199,90 zł. Otrzymujemy możliwość wydzwonienia 750 min miesięcznie, nie licząc rozmów wewnątrz sieci. Jednocześnie dostajemy 1 GB limitu na transfer danych.

Wszystko to razem w ciągu dwóch lat kosztuje dość dużo bo 5798,76 zł. Czyli ponad 1000 zł więcej niż w przypadku Play. Pamiętać też musimy, że za większe pieniądze mamy ograniczenie w ilości minut do wykorzystania i mniejszy transfer danych. Odliczając koszt koszt telefony według ceny Appla rzeczywiście za użytkowanie iPhone 4S płacimy 108,32 zł miesięcznie. Prawie 40 zł miesięcznie więcej niż w Play. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że dokonując zakupów w sklepie internetowym Orange dostaniemy rabat w wysokości 200 zł.
Można więc porównać ofertę Orange do gry polskiej reprezentacji. Jest z nadzieją, ale ostatecznie beznadziejna.

Analizując poszczególne oferty wychodzi, że rzeczywiście Play oferuje telefon z usługami w najniższej cenie. Niewiele tylko ustępuje mu propozycja T-Mobile. Nie najlepiej zrobią osoby, które zdecydują się na zakup iPhone 4S 32 GB w Orange. Plus tradycyjnie nie ma tego producenta w swojej ofercie. Kupując natomiast telefon na wolnym rynku sami decydujemy jakie potem rachunki chcemy płacić. Pamiętajmy, że w takim wypadku możemy telefon uzbroić nawet w kartę pre-paid.

Przeczytaj też:

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja