jaka-komorka.pl

Reklama
-

N23092018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci LG

LG G Flex2 - pogięta obudowa

LG G Flex2

LG G Flex2 to nowa wersja smartfonu z zakrzywionym ekranem. Po raz pierwszy o takim u rządzeniu usłyszeliśmy w 2014 r., ale idea wykrzywionych telefonów nie znalazła naśladowców. 

Pytanie, czy G Flex2, który ma znacznie lepsze parametry, jest zbudowany po to, by zachwycać użytkowników, czy tylko po to, by pokazać technologiczne możliwości LG? O tym przekonamy się za kilka miesięcy, tymczasem zobaczmy co kryje w sobie wygięta obudowa.

Smartfon ma ośmiordzeniowy 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. G Felx2 jest pierwszym smartfonem, w którego oficjalnej specyfikacji znajdziemy ten najszybszy z dostępnych procesorów do urządzeń mobilnych, zoptymalizowany do pracy z systemem Android 5.0. 

W telefonie zastosowano 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Rozdzielczość wyświetlacza została zwiększona do 1080p Full HD. Wyświetlacz P-OLED, cechuje się precyzją odwzorowania obrazu.

Zaktualizowane oprogramowanie pozwala na korzystanie z nowych funkcji, takich jak Gesture View (szybkie wyświetlanie wykonanego zdjęcia), czy Glance View (szybkie wyświetlanie najważniejszych informacji). W smartfonie G Flex2 zastosowano również "samonaprawiającą się" powłokę tylnej ścianki, która skutecznie regeneruje rysy. 

Pierwsza wersja G Flex miała krzywiznę o promieniu 700 mm. Podczas prac nad jego drugą wersją, firma LG postanowiła go poprawić. Promienie krzywizny przednich, tylnych oraz bocznych krawędzi nowego smartfonu wynoszą od 400 do 700 mm. 

Producent przekonuje, że zakrzywione linie G Flex2 są ważne nie tylko dla samej estetyki urządzenia. Jego ergonomiczny kształt sprawia, że mikrofon znajduje się bliżej twarzy i ust niż w tradycyjnych smartfonach. Dzięki temu wzrasta jakość rozmowy, głos ma być lepiej rejestrowany, a do rozmówcy docierać mniej szumów z otoczenia.

Udoskonalenia obejmują także samonaprawiającą się tylną ściankę, która znacznie szybciej regeneruje rysy powstające podczas codziennego użytkowania. W porównaniu z poprzednim modelem, czas regeneracji obudowy w temperaturze pokojowej skrócił się z około trzech minut do zaledwie dziesięciu sekund.

Inną innowacją, dostępną tylko w smartfonach LG jest aparat z szybkim, laserowym autofokusem, zastosowany po raz pierwszy w flagowym modelu LG G3. Dzięki temu smartfon G Flex2 może precyzyjnie ustawić ostrość, nawet przy słabym oświetleniu, ponieważ mierzy odległość od fotografowanego obiektu wysyłając wiązkę promieni lasera. Laserowe ustawianie ostrości w połączeniu ze sprawdzoną w praktyce optyczną stabilizacją obrazu OIS+ oraz dwiema lampami LED sprawia, że pod względem jakości zdjęć smartfon G Felx2 może konkurować z większością kompaktowych aparatów cyfrowych.

Smartfon LG G Flex2 będzie dostępny pod koniec stycznia w Korei, po czym zostanie wprowadzony do sprzedaży na innych rynkach. Urządzenie będzie początkowo oferowane w dwóch kolorach: srebrnej platyny oraz czerwonym flamenco.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja