jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt25052018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Nokia

Nokia Lumia 925 - aparat z telefonem

Nokia Lumia 925Nokia zaprezentowała swój nowy flagowy smartfon. Oglądając jednak występy przedstawicieli koncernu w czasie oficjalnego show prezentującego telefon w Londynie odniosłem wrażenie, że Nokia Lumia 925 będzie aparatem fotograficznym.

Nokia Lumia 925 ma ulepszone funkcje aparatu PureView i kilka programów, które pozwalają na zabawę ze zdjęciami. Obserwując londyńską premierę zastanawiałem się, czy za kilka lat potrzebny będzie jeszcze Photoshop...

Co ciekawe nowy flagowiec Nokii wcale nie zachwyca wyśrubowanymi parametrami. Np. rozdzielczość wyświetlacza AMOLED to tylko 1280x768 pikseli. Wyświetlacz za to chroniony jest wyprofilowanym Girilla 2 Glass. Trudno więc go będzie zarysować. Drugą zaletą jest to, że wysoką czułość wyświetlacza pozwoli na obsługę w rękawiczkach.

W epoce czterordzeniowych smartfonów Nokia Lumia 925 napędzana jest dwurdzeniowym procesorem Snapdragon S4 1,5 GHz. To też wydaje się skromne.

Przy konstrukcji telefonu zastosowano aluminiowe elementy. Konkretnie boczna rama wykonana jest z tego metalu i jednocześnie służy za antenę. Poliwęglanowa obudowa tylna ma kolor biały, szary lub czarny. Do niej możemy podczepić specjalną obudowę, która pozwoli na bezprzewodowe ładowanie. Te obudowy są dostępne osobno, w kolorze białym, czarnym, żółtym i czerwonym.

Terry Myerson, corporate vice president z Microsoft Windows Phone Division:

Razem z firmą Nokia, kontynuujemy zmienianie podejścia ludzi do aparatów fotograficznych w smartfonach. Praca, która została wykonana przez firmę Nokia przy tworzeniu modelu Nokia Lumia 925, rozszerza możliwości fotograficzne smartfonów z serii Nokia Lumia.
Przedni aparat fotograficzny ma matryce o rozdzielczości 1,3 mln pikseli. Tylny maksymalnie wykorzystuje 8,7 mln pikseli z matrycy. Jeśli jednak użyjemy trybu Nokia Smart Camera to wykorzystanych zostanie maksimum pięć milionów pikseli.

Przedstawiciele Nokii twierdzą też, że Lumia 925 zawiera zaawansowaną technologię obiektywów oraz oprogramowanie nowej generacji. W smartfonie wprowadzono także nowy tryb Nokia Smart Camera. Kto ma starszy model Lumii nie powinien się martwić, gdyż producent zapowiedział aktualizację będzie we wszystkich kompatybilnych smartfonach Lumia z systemem Windows Phone 8.

 

W trybie Nokia Smart Camera można zrobić dziesięć zdjęć jednocześnie, a następnie edytować je przy użyciu takich opcji, jak Best Shot, Action Shot i Motion Focus, co pozwoli na uzyskanie lepszego ujęcia.

Jak oceniasz Nokię Lumia 925?

doskonała - 26.7%
niezła - 31.1%
przeciętna - 13.3%
słaba - 28.9%
The voting for this poll has ended

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja