jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt19022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Nokia

Nokia 515 - klasyka bez smartfonu

Nokia 515

Nowy telefon z wyższej półki zaprezentowała dziś Nokia. Model nosi symbol 515 będzie oferowany w dwóch wersjach - z pojedynczym lub podwójnym gniazdem na karty SIM (Easy Swap Dual SIM).

Do wykonania tylnej obudowy Nokii 515 firma wykorzystała aluminium z wycięciem na obiektyw aparatu fotograficznego. Przód telefonu przez zniszczeniem chroni Gorilla Glass. Całość ma 11 mm grubości. Telefon oferowany będzie w kolorze czarnym i białym.

Aparat fotograficzny ma matrycę o rozdzielczości pięciu megapikseli z lampą błyskową LED. Oferuje kilka opcji robienia, edycji i udostępniania zdjęć, takie jak:

  • Panorama - do zdjęć grupowych i pejzaży;
  • Zdjęcia sekwencyjne - za pomocą jednego kliknięcia można zrobić do pięciu zdjęć, a następnie wybrać najlepsze z nich;
  • Autoportret - do doskonałych autoportretów, nawet bez przedniego aparatu. Przed zrobieniem zdjęcia telefon za pomocą wskazówek głosowych podpowiada użytkownikowi, czy jest w kadrze.

Zdjęcia można udostępnić znajomym i rodzinie, przesyłając je do serwisów społecznościowych bezpośrednio z galerii. Również funkcja Slam, stworzona przez firmę Nokia, pozwala w prosty sposób udostępniać pliki np. zdjęcia, wizytówki, innym znajdującym się w pobliżu telefonom wyposażonym w Bluetooth. Wymiana plików następuje po zaledwie kilku kliknięciach bez potrzeby parowania urządzeń.

Nokia 515 oferuje szybką łączność z Internetem 3,5 G - HSDPA. Czas czuwania modelu w wersji z jedną kartą SIM sięga 38 dni. Łączność HSDPA oraz kompresja danych w chmurze powodują, że przeglądanie stron internetowych za pomocą Nokia 515 jest nawet o 90 proc. bardziej efektywne, dzięki czemu można zyskać jeszcze więcej w tym samym pakiecie danych.

W telefonie są zainstalowane popularne aplikacje, takie jak Facebook, Twitter i Nimbuzz, a Mail for Exchange umożliwia sprawdzanie poczty służbowej i synchronizację kalendarzy oraz kontaktów. Telefon można również podłączyć do komputera stacjonarnego lub laptopa kablem USB i używać go jako modemu.

Ten nowy model Nokia wspiera technologię HD voice (o ile udostępnia ją sieć), zapewniając znakomitą jakość połączeń nawet w głośnym otoczeniu. Za pomocą zainstalowanej fabrycznie aplikacji Transfer można synchronizować kontakty bezpośrednio ze smartfonem Lumia lub innym urządzeniem z systemem Windows Phone 8 albo Android. Nokia 515 sprawdzi się idealne jako urządzenie głównie do połączeń głosowych bądź jako drugi telefon o niewielkich rozmiarach – uzupełnienie do posiadanego, sporo większego smartfona. Nokia 515 działa z kartami micro SIM stosowanymi smartfonach.

Model Nokia 515 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie od września. Najszybciej kupią go Rosjanie, Niemcy, Szwajcarzy i w Polacy.

Sugerowana cena detaliczna tego telefonu będzie wynosić 149 USD / 115 EUR bez podatków i dopłat.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja