jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn18022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Nokia

Znamy ceny Nokii X i XL z Androidem

Nokia X
Nokia XL

Nokia X i Nokia XL to smartfony z systemem Android, ale z podstawowymi funkcjami Microsoft, odsłoniły swoje ceny. Cena sugerowana przez producenta to odpowiednio 499 i 699 zł. 

Nokia X, dostępna już w Polsce, ma 4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości WVGA (800x480 pikseli). Napędza ją swurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1 GHz. Smartfon ma 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB przeznaczone dla użytkownika. Pamięć można rozszerzyć kartą pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB. Nokia X ma aparat o rozdzielczości 3 MPx i baterię o poojemnośći 1500 mAh.. 

Z kolei Nokia XL, która w handlu pojawi się w czerwcu, ma 5-calowy ekran również z rozdzielczością WVGA. Ma nieco pojemniejszą baterię - ma ona 2000 mAh. Przedni aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPx przeznaczony jest raczej do wideo rozmów. Tylny aparat o rozdzielczości 5 MPx wzbogacony jest o autofokus i flesz. Smartfon ma dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1 GHz, oraz 768 MB pamięci RAM. 

Obydwa smartfony, pomimo tego, że działają z systemem operacyjnym Android mają znany z urządzeń z systemem Windows Phone kafelkowy interfejs użytkownika. Urządzenia są wyposażone w tzw. Fastlane, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami. Oba smartfony obsługują dwie karty SIM.

Użytkownicy nowych smartfonów otrzymają dostęp do aplikacji Nokia, takich jak: bezpłatne HERE Maps, dająca dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem HERE Drive, a także bezpłatny streaming i pobieranie muzyki dzięki Nokia MixRadio. We wszystkich urządzeniach preinstalowano szereg gier i aplikacji.

Smartfony z rodziny Nokia X oferują dostęp do usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive o pojemności 10 GB oraz komunikator Skype. Dają też możliwość korzystania z konta Outlook.com.

Model Nokia X w kolorze zielonym, czerwonym, białym, czarnym, żółtym lub niebieskim można już nabyć w sugerowanej cenie 499 zł. Nokia XL będzie dostępna w Polsce od czerwca w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja