jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt21052019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Samsung

Samsung Galaxy Golden. Android z klapką i sprzętową klawiaturą

Samsung Galaxy Golden. fot Samsung

Galaxy Golden to nowy smartfon, który Samsung zaprezentował w Korei. Jest to wyposażony w system Android smartfon typu „muszelka” (clamshell) czyli telefon z klapką, na dodatek z dwoma dotykowymi wyświetlaczami i sprzętową klawiaturą.

Samsung Galaxy Golden to już drugi z zaprezentowanych w ostatnich dniach przez Samsunga telefonów z klapką. Ekspansja smartfonów z dużymi dotykowymi ekranami spowodowała, że ta forma telefonu komórkowego, która przed laty była bardzo popularna wśród użytkowników, zniknęła w ostatnich latach niemal całkowicie z rynku.

Może warto przypomnieć, że Nokia przez długi czas „obrażając” się na telefony z klapką zaliczyła jedną z pierwszych w serii dużych porażek, które ostatecznie strąciły ją z pozycji komórkowego lidera.

Wróćmy jednak do Galaxy Golden. Choć Samsung zaprezentował urządzenie oficjalnie, to zbyt wielu szczegółów nie ujawniono. Wiadomo na razie, że oba wyświetlacze Super AMOLED mają przekątną 3,7 cala – więcej niż iPhone 4, ale mniej niż „piątka” Apple’a. W Galaxy Golden pracuje dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz. Zamontowano w nim aparat 8 megapikseli.

To przyzwoita specyfikacja, biorąc pod uwagę, że Samsung Galaxy Golden ma być urządzeniem ze średniej półki. Urządzenie będzie współpracowało z systemem S Health, znanym z Samsunga Galaxy S 4. Dlatego nie powinno dziwić, że Galaxy Golden wyposażony jest m.in. w krokomierz.

Ciekawostką Galaxy Golden, rzadko widywaną w smartfonowym świecie, jest sprzętowa klawiatura. Składa się ona z bloku alfanumerycznych klawiszy (4 rzędy po 3 klawisze), dwóch klawiszy do odbierania i kończenia połączeń rozdzielonych klawiszem kasowania. Nad nimi jest jeszcze duży klawisz nawigacyjny z przyciskiem OK w środku. Do tego dochodzą jeszcze dwie pary klawiszy funkcyjnych po bokach.

Ciekawe czy próba wskrzeszenia telefonów z klapką w smartfonowych czasach będzie udana – czas pokaże. Nie wykluczone, że Samsung stworzył kapowego Galaxy Golden wyłącznie, lub przede wszystkim, dla dalekowschodnich rynków, gdzie telefony z klapką wciąż są modne i chętnie używane przez miliony użytkowników. Aby ich zachęcić do zmiany tradycyjnego telefonu z klapką na smartfona z klapką, Samsung Galaxy Golden oferuje użytkownikowi „easy mode” – uproszczony tryb obsługi, eksponujący podstawowe, najczęściej używane funkcje telefonu komórkowego.

Podobno Galaxy Golden może nawet nie trafić na zachodnie rynki, a nawet jeśli się pojawi w tej części świata, to nie odbędzie się to z taką pompą jaką wprowadzano rodzinę Galaxy S.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja