jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt21052019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Samsung

Samsung Galaxy Round - elastyczny jak ekran

Samsung Galaxy Round

Pierwszy na świecie smartfon z elastycznym wyświetlaczem to Samsung Galaxy Round. Ma on ekran Super Flexible Amoled o rozdzielczości Full HD i o przekątnej 5,7 cała.

Nowy telefon firmy Samsung to pierwsze komercyjne urządzenie z ekranem Super Flexible AMOLED w rozdzielczości full HD. Galaxy Round ma grubość 7,9 mm i waży zaledwie 154 g. Zaletą jest to, że wyświetlacz można obsługiwać w rękawiczkach.

Czy jest sens korzystania z zakrzywionego ekranu? Samsung mówi, że tak. Wyprofilowany wyświetlacz oferuje szereg zintegrowanych funkcji, w tym Roll Effect, który pozwala użytkownikowi łatwo sprawdzić datę, godzinę, nieodebrane połączenia i stan baterii przy wyłączonym ekranie głównym. Drugą funkcją ma być Gravity Effect pozwalająca na interakcję z wyświetlaczem poprzez jego przechylanie. Bounce UX z kolei umożliwia kontrolowanie odtwarzania muzyki – przy wyłączonym ekranie szybkie dotknięcie lewej lub prawej krawędzi Galaxy Round powoduje odpowiednio cofnięcie do poprzedniego utworu bądź przejście do kolejnego. Jeszcze inna użyteczna funkcja to Side Mirror, która umożliwia użytkownikowi dostęp do listy zawartości albumu fotograficznego lub wideoteki poprzez przechylenie urządzenia w lewą lub prawą stronę.

Funkcja One-Hand Operation pozwala przenieść najczęściej wykorzystywane kontrolki bliżej wybranej krawędzi ekranu. Galaxy Round ułatwia też wykorzystanie dużego ekranu do jednoczesnego wykonywania wielu czynności poprzez funkcję Multi Window. Umożliwia ona użytkownikom otwieranie obok siebie na ekranie większej liczby aplikacji, uruchamianie tej samej aplikacji w dwóch oknach i łatwe przenoszenie danych pomiędzy aplikacjami.

Samsung Galaxy Round jest dostępny na rynku koreańskim w kolorze brązowym. Inne kolory pojawią się wkrótce.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja