jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt21052019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Samsung

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 to pierwszy co najmniej od 2010 roku flagowy smartfon koreańskiego producenta, który swoją premierę miał na Mobile Word Congres w Barcelonie. Premiery wszystkich jego poprzedników organizowane były jako niezależne wydarzenia.

Z pokazania telefonu na targach nie ma co robić problemu, daje on jednak trochę do myślenia. Na specjalnie organizowane premiery telefonów dziennikarzy trzeba zwozić z całego świata. Powoduje to wiele problemów i kosztów.

Tymczasem w Barcelonie w czasie MWC Samsunga Galaxy S5 przyszło obejrzeć aż osiem tysięcy żurnalistów. Niestety, taka frekwencja to zasługa bardziej poprzedników S5 niż jego możliwościom. Dlatego tak liczna rzesza dziennikarzy wziętych z marszu bardzo się Samsungowi przyda. Trudno by było o lepszy szum medialny. 

Tym bardziej, że Samsung Galaxy S5 w czasie MWC 2014 konkurencji za bardzo nie miał. I nie jest to brak umiejętności w projektowaniu smartfonów przez konkurencję. Jest to wynik bardziej tego, że wszystko co człowiekowi do szczęścia potrzebne jest już w telefonie i nikt prochu nie wymyślił. Wszystkie parametry procesorów, czujników, matryc fotograficznych i innych bajerów są już tak wyśrubowane, że poprawianie ich tworzy tylko koszty nie przyczyniając się do jakości obsługi i walorów użyteczności. 

Żeby nie być gołosłownym warto na początku przyjrzeć się matrycy aparatu fotograficznego w Galaxy S5. Ma ona rozdzielczość 16 mln pikseli. To trzy miliony więcej niż jego poprzednik. I to wcale nie oznacza, że zrobione takim sprzętem zdjęcia będą perfekcyjne. Nie raz już udowodniliśmy, że dużo ważniejsze od matrycy jest oprogramowanie aparatu fotograficznego o jakości obiektywu nie zapominając. Nasze testy wykonane Galaxy S4 wykazały słabe punkty tego elementu smartfonu.

Wszystko jedno 8, 12 czy 16 mln pikseli matrycy aparatu fotograficznego. To naprawdę ważne jest tylko dla pracowników marketingu. Praktykujący fotograf różnicy w finalnej fotografii nie zauważy.

Producent chwali się, że Galaxy S5 ma najszybszy na świecie system ustawiania ostrości, który wynosi 0,3 s. Trudno się jednak z tym zgodzić, gdyż w aparatach kompaktowych ten czas był skrócony ponad 10 lat temu. Ten parametr nie powoduje więc efektu "WOW" i tylko cieszyć się można z tego powodu, że fotografowanie Samsungiem będzie nieco łatwiejsze. 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja