jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt21052019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Samsung

GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge – metalowo-szklane nowości Samsunga

GALAXY S6 Edge - pierwszy smartfon z zakrzywionym na bokach wyświetlaczem

GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge to dwa najnowsze smartfony zaprezentowane przez Samsunga. Firma przekonuje, że oba wyznaczają nowy standard wzornictwa, jakości wykonania i parametrów dla smartfonów.

Oba najnowsze smartfony Samsung GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge mają starannie wykonane obudowy z metalu i szkła. Producent podkreśla ich funkcjonalne wzornictwo i znakomite parametry. Szczególnie wyróżnia się tu GALAXY S6 Edge z pierwszym na świecie zakrzywionym przy obu bokach wyświetlaczem. Obudowa GALAXY S6 Edge została wykonana z najtwardszego na rynku szkła Corning Gorilla Glass 4.

Zakrzywione boki wyświetlacza i nowy interfejs

Zdaniem przedstawicieli Samsunga nowe wzornictwo smartfonów wymagało zastosowania nowatorskiej obróbki szkła i bezprecedensowej kontroli jakości. Nowe Samsungi oferują użytkownikom również zupełnie nowy i prostszy w obsłudze interfejs, który zdaniem producenta podnosi walory użytkowe i funkcjonalność tych smartfonów. Samsung zapewnia, że nowy interfejs jest „dopracowany i zoptymalizowany, ułatwia on korzystanie z aplikacji i zapewnia bardziej intuicyjny dostęp do funkcji i ustawień”.

Smartfon GALAXY S6 Edge dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, w tym białej (White Pearl), czarno-szafirowej (Black Sapphire), złoto-platynowej (Gold Platinum), niebieskiej (Blue Topaz) i szmaragdowej (Green Emerald). Ze względu na użyty materiał każdy kolor w niepowtarzalny sposób odbija światło.

Lepsze aparaty fotograficzne

Smartfony Samsung GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge wyposażono w szybkie przednie i tylne aparaty fotograficzne. Obiektywy mają jasność F1,9 oraz matryce o wysokiej rozdzielczości zarówno z przodu (5 MP), jak i z tyłu (16 MP). Producent zapewnia, że aparaty w obu smartfonach zapewniają najwyższą jakość zdjęć nawet w ciemnościach.

J.K. Shin, CEO and Head of IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics:

Wprowadzając nowatorskie GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge, Samsung oferuje nową generację urządzeń mobilnych oraz nowy standard na globalnym rynku tych urządzeń. Wsłuchując się w opinie klientów i wyciągając wnioski zarówno z sukcesów, jak i z popełnionych błędów, nieustannie rozwijamy nowe technologie i pomysły. Samsung GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge zapewniają najwyższy poziom wrażeń związanych z korzystaniem ze smartfona.
Aparaty nowych smartfonów mają m.in. takie funkcje jak: automatyczna regulacji dynamicznego zakresu w czasie rzeczywistym (HDR), inteligentną stabilizację obrazu (OIS) oraz balans bieli z sensorem podczerwieni.

Oba urządzenia mają też funkcję szybkiego uruchamiania aparatu z poziomu każdego ekranu, po dwukrotnym nadciśnieniu przycisku Home. W wewnętrznych testach Samsunga czas uruchomienia aparatu średnio wynosił zaledwie 0,7 sekundy.

Superszybkie ładowanie i ładowanie bezprzewodowe

Dzięki wbudowanej technologii WPC i PMA smartfony GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge wyznaczają nowy branżowy standard uniwersalnego bezprzewodowego ładowania. Urządzenia współpracują z każdą stacją ładowania bezprzewodowego kompatybilną ze standardami WPC i PMA. Można je także błyskawicznie naładować przewodowo – 1,5 raza szybciej niż model GALAXY S5. Dziesięciominutowe ładowanie wystarcza na 4-godzinne korzystanie z urządzenia.

Najnowocześniejsze procesory i podzespoły

W płaskich (6,8 mm / 7,0 mm Edge) i lekkich konstrukcjach (138 g / 132 g Edge) Samsung umieścił pierwszy na świecie 14-nanometrowy procesor do urządzeń mobilnych z 64-bitową platformą, nowy system pamięci LPDDR4 oraz pamięć flash UFS 2.0. Te rozwiązania zapewniają lepsze parametry i szybsze działanie pamięci przy niższym zużyciu energii.

GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge mają pierwszy na świecie kodek sprzętowy 1440P/VP9 umożliwia odbiór transmisji strumieniowej wideo w wysokiej rozdzielczości przy mniejszym zużyciu energii.

Ekran Quad HD Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala charakteryzuje się najwyższą gęstością pikseli 577 ppi. Jaśniejszy wyświetlacz (600 cd/mm) zapewnia doskonałą widoczność i przyjemność oglądania treści w każdych warunkach.

Samsung Pay - latwe i bezpieczne płatności mobilne

Wraz z nowymi smartfonami pojawia się nowa usługa Samsung Pay. W materiałach prasowych producent podaje, że usługa Samsung Pay będzie akceptowana w większej liczbie lokalizacji niż jakikolwiek inny konkurencyjny system w ramach jednej aplikacji. Usługa Samsung Pay zostanie udostępniona w smartfonach GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge w Stanach Zjednoczonych już w drugiej połowie 2015 roku.

Usługa Samsung Pay, chroniona systemem Samsung KNOX, skanowaniem linii papilarnych i zaawansowaną identyfikacją za pomocą tokenów, będzie zgodna ze standardami NFC (Near Field Communication) i MST (Magnetic Secure Transmission) niezależnie od urządzenia oraz infrastruktury akceptanta i formatów stosowanych przez emitentów kart.

Samsung KNOX - wyższy poziom bezpieczeństwa

GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge zostały zbudowane w oparciu o zmodernizowaną platformę zabezpieczeń urządzeń mobilnych Samsung KNOX. Z informacji Samsunga wynika, że platforma ta gwarantuje ochronę przed złośliwymi atakami w czasie rzeczywistym ze skutecznością wymaganą w systemach wojskowych.

Obydwa urządzenia są również gotowe do natychmiastowego włączenia do infrastruktury przedsiębiorstwa, a najlepsze na rynku udoskonalenia MDMs i KNOX dostępne od chwili premiery obydwu modeli upraszczają i usprawniają zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge mają też funkcję Find My Mobile, która pozwala zabezpieczyć zgubione urządzenie i chronić prywatne informacje na wiele sposobów, w tym poprzez zdalnie sterowaną „blokadę reaktywacji”.

Udoskonalony czytnik linii papilarnych zapewnia szybkie uwierzytelnianie użytkownika i strzeże dostępu do zaszyfrowanych danych zapisanych w bezpiecznych sektorach pamięci urządzenia.

GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge trafią do sprzedaży na całym świecie  10 kwietnia 2015 r. Urządzenia będą dostępne w trzech wariantach wielkości pamięci: 32, 64 lub 128 GB.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja