jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt21092018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Sony

Xperia Sola. Lewitacja w Internecie

Z Xperia sola
Xperia sola

Wprowadzając na rynek model Xperia Sola Sony przekonuje nas, że po Internecie nie  będziemy już żeglować tylko lewitować. Producent też zrobił wiele, byśmy uwierzyli, że dostajemy do rąk niepowtarzalny telefon.

Zaledwie kilkanaście dni po zakończeniu Mobile World Congress w Barcelonie Sony zdecydował się na przedstawienie smartfonu, którego wcześniej świat nie widział. Telefon został uzbrojony w szereg technologii, które mają za zadanie przyciągnąć klientów. Do dyspozycji dostaliśmy więc nawigację typu  floating touch, NFC, tagi inteligentne SmartTags, Reality Display z Mobile Bravia Engine, xLOUD i 3D surround sound oraz fast capture. Komu to nic nie mówi niech się nie zniechęca, już tłumaczymy.

Jak na razie tylko w Xperii sola znajduje się floating touch. Można powiedzieć, że dzięki tej technologii w Internecie będzie się lewitować. Jej nowatorstwo polega na tym, że nie trzeba już dotykać ekranu - wystarczy palec prowadzić nad nim. Lewitujący palec zachowuje się jak kursor. Lekkie dotknięcie na wybrany link powoduje zmianę strony.

Ponieważ jest to dopiero początek tej technologii producent obiecuje, że będzie się ona rozwijać i szybko wzbogaci się o nowe użyteczności, które otrzymywać będziemy wraz z aktualizacją oprogramowania.

Smartfon Xperia sola korzysta ze znanej już, ale nadał mało popularnej technologii NFC (komunikacji bliskiego zasięgu). Fabrycznie wyposażony jest w dwa tagi które czerpią z technologii NFC i mają za zadanie uczynić korzystanie ze smartfona przyjemniejsze. Dotknięcie smartfonu Android wyposażonego w technologię NFC w miejscu, w którym znajduje się symbol SmartTags, spowoduje uruchomienie wcześniej skonfigurowanego profilu. Oba tagi SmartTags, w które wyposażony jest smartfon Xperia sola, można personalizować do 10 poleceń. Jeden z fabrycznych profili jest skonfigurowany “do salonu” – tj. gotowy do włączenia Wi-Fi i uruchomienia wiadomości Google news oraz aplikacji związanych z pogodą. Drugi jest skonfigurowany “do sypialni”: nastawia budzik i przełącza się na tryb cichy.

Wyświetlaczowi Reality Display z Mobile Bravia Engine  znany jest nam jeszcze z telefonów, które nosiły logo Sony Ericsson. Ta technologia pozwala na podglądanie lepszego obrazu, czyli zdjęć i filmów dostępnych w Xperii sola. Pamiętajmy jednak, że ów czar może nieco zblednąć, gdy te same prace przegramy do komputera luz zboaczymy w innym telefonie.

Nie tylko obraz, ale i dźwięk na technologie poprawiające jego brzmienie. Służą do tego technologie audio: xLOUD i 3D surround sound.

Ostatnia ze wspomnianych na wstępie funkcji, czyli fast capture pozwala na przejście aparatu fotograficznego ze stanu spoczynku do wykonania zdjęcia w niewiele ponad sekundę, przy pojedynczym naciśnięciu przycisku. Sekunda to jednak mimo wszystko wciąż trochę dużo (spróbujcie zrobić zdjęcie śmiejącemu się dziecku), ale to wszystko co może dać z siebie dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz.

 Xperia sola trafi do rąk odbiorców na całym świecie w drugim kwartale bieżącego roku i będzie dostępny w kolorach: czarnym, białym i czerwonym.

Xperia sola w pigułce:

  • Nawigacja z  floating touch ułatwiająca surfowanie po sieci.
  • Obsługa NFC oraz dołączone w zestawie tagi SmartTags aby szybciej uruchamiać aplikacje i łatwo dzielić się treściami
  • Wyświetlacz Reality Display z Mobile Bravia Engine o przekątnej 3,7 cala, zapewniający nadzwyczajną ostrość obrazu.
  • Procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1 GHz do szybszego poruszania się w Internecie.
  • Technologie dźwięku xLOUD i 3d SURROUND sound do wyraźnego i głośnego słuchania.
  • Bezpośredni dostęp do portalu Sony Entertainment Network z wcześniej zainstalowanymi aplikacjami Video i Music Unlimited
  • Model działa na platformie Android 2.3, z aktualizacją do Android 4.0, która nastąpi latem 2012 r.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja