jaka-komorka.pl

Reklama
-

N27052018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Sony

Sony Xperia X dla fotografów

Sony Xperia X
Xperia Xa
Xpepria X Performance
Xperia X

Pierwsze smartfony z serii X: Xperia X, Xperia X Performance I Xperia Xa zostały zaprezentowane w czasie MWC w Barcelonie w 2016 r. Projektanci postawili przede wszystkim na poprawienie cech aparatu fotograficznego, pracę baterii i wzornictwo. 

W serii Xperia X łatwiejsze ma być fotografowanie. W tym celu do grona specjalistów od smart fonów dołączyli specjaliści od fotografii z zespołu Sony α  i stworzyli nowy Predictive Hybrid Autofocus. Pozwala on wybrać główny, poruszający się obiekt w kadrze, a następnie przewiduje jego ruch w taki sposób, by obraz tego obiektu był idealnie ostry nawet w zbliżeniu.

Serię Xperia X wyposażono w inteligentne zarządzanie baterią Sony, zapewniające działanie baterii aż do dwóch dni. Po raz pierwszy w smartfonie Sony ‒ dzięki współpracy z Qnovo ‒ zastosowano też technologię Adapting Charging (adaptacyjnego ładowania), osiągając w efekcie ponad dwukrotne wydłużenie żywotności baterii. Poza tym każdy z telefonów zasilany jest tak, by w pełni wykorzystać swoje zaawansowane możliwości: Xperia X działa z procesorem Qualcomm Snapdragon 650 a Xperia X Performance ‒ z procesorem Qualcomm Snapdragon 820 dla ultraszybkiej łączności.

Projektanci Sony sprawdzili materiały, tekstury i układy krzywizn, by zapewnić naturalne dopasowanie telefonu do dłoni. Każdy ze smartfonów serii X ma zakrzywiony wyświetlacz, osadzony w znanej już zaokrąglonej ramce. Jednolita koncepcja designu obejmuje także model Xperia XA, który oferuje wyświetlacz rozciągający się od krawędzi do krawędzi smartfonu.

Każdy ze smartfonów Xperia X, Xperia X Performance i Xperia XA będzie występować od lata 2016 roku w czterech kolorach: białym, grafitowo-czarnym, limonkowo-złotym i różano-złotym oraz dodatkowo z wyborem dopasowanych do designu etui.

Producent zapowiada, że telefony Xperia X w sprzedaży znajdą się latem. Tych kilka miesięcy Sony potrzebuje jeszcze na dopracowanie koncepty, gdyż w czasie premiery nie można było dotykać modelu X Performace (prawdopodobnie z powodu mocno grzejącego procesora). 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja