jaka-komorka.pl

Reklama
-

N25022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telekomy Cenniki, usługi, promocje... Stacjonarni

Netia kupuje, ludzie tracą pracę

Około 600 osób straci pracę w wyniku wykupu Telefonii Dialog przez Netię. W cztery miesiące po transakcji  ujawniono plany rozwoju nowej, bo większej, firmy. Wynika z nich, że zyska biznes, stracą ludzie.

W zeszłym roku rozpoczęły się rozmowy w sprawie odkupienia od KGHM Dialogu i jednocześnie w sprawie kupna firmy Crowley Data Poland. Jak wspomina prezes Netii Mirosław Godlewski negocjacje toczyły się w tajemnicy a obie transakcje sfinalizowano jednego dnia, czyli 16. grudnia. Za Dialog Netia wynegocjowała cenę 880 mln zł. Dzięki temu powstał operator, który dysponuje dwoma milionami łączy i stanowi większą konkurencję dla Telekomunikacji Polskiej. TP ma pięć razy więcej klientów.

Mirosław Godlewski, jak prezes każdego operatora, przekonuje że działa dla dobra swoich klientów. Dzięki włączeniu w struktury Netii odbiorca ma dostać więcej lepszych usług po niższej cenie. Służyć temu będzie rozbudowa sieci światłowodowej tak  by pod koniec tego roku operator docierał do 1,2 mln użytkowników sieci z Internetem w standardzie NGA, czyli co najmniej 30 MB/s.

W sumie operator może już teraz zaproponować cztery konwergentne usługi: telefonie stacjonarną,  komórkową, dostęp do Internetu i telewizji. Przypomnijmy, że Telefonia Dialog była operatorem wirtualnym jako sieć Diallo i uzyskała około stu tysięcy klientów. Niestety o planach rozwoju tej usługi prezes Godlewski mówi bez entuzjazmu podkreślając, że na tym polu trudno konkurować z dużymi operatorami posiadającymi własną bazą. Do tej pory była to całkiem dobra oferta lojalnościowa.

Z badań wynika, że do tej pory, czyli prawie pięć miesięcy od zmiany właściciela wie o tym zaledwie 7 proc. użytkowników Dialogu.

- I tak pozostanie jeszcze co najmniej do połowy 2013 roku. Po tym czasie zmienić się może jedynie logo i układ faktury- zapewnia prezes Mirosław Godlewski. Wiele jednak wskazuje na to, że znak firmowy Dialogu pozostanie z nami na dłużej.

Jednocześnie Netia nabyła też spółkę Crowley Data Poland. Problem połączenia aż trzech firm jest więc nieco skomplikowany. Przy okazji mówiąc o planach rozwoju Nowej Netii wprowadzono nowe standardy komunikacji z dziennikarzami. Gdy we wtorek przed Wielkanocą na zwołanej specjalnie po to by przedstawić plany rozwoju zapytaliśmy ile osób odejdzie w ramach zwolnień grupowych uzyskaliśmy odpowiedź:

 - Dopiero za kilka miesięcy znana będzie dokładna struktura zatrudnienia - odpowiedziała  Agnieszka Wolańska, dyrektor do spraw zasobów ludzkich i administracji. Niestety, nie była to cała prawda.

W siedem dni później, czyli we wtorek po Wielkiej Nocy Netia rozesłała komunikat o wynegocjowanych ze związkami zawodowymi zwolnieniach grupowych. W sumie więc pracę straci niemal 600 osób. Największe cięcia będą we Wrocławiu, gdyż tam swoją siedzibę miał Dialog. Odejdzie stamtąd aż 360 pracowników.

Teraz Grupa Netia zatrudnia około 3000 osób. W tym 900 z Dialogu i kolejnych 350 z zależnej od niej firmy Avista (odpowiedzialnej za telewizję). Na razie zmiany personalne dotknęły tylko kadrę kierowniczą a z pracy odeszło mniej niż 30 osób.
 
Prezes Godlewski wymienia jeszcze inne korzyści, jakie są widoczne po kupnie. Netia ma dostęp do tańszego sprzętu, bo każda firma miała wynegocjowane inne stawki. Teraz można korzystać z tych najniższych. I firma z siedzibą w Warszawie stała się obecna na Dolnym Śląsku, gdzie do tej pory była praktycznie mało znana i wśród mniejszych operatorów niepodzielnie królował tu Dialog. Nowa Netia ma też większy zakres usług, więc klientom biznesowym może zaoferować ofertę bardziej uszytą na miarę.

Zeszłoroczna transakcja kupna Dialogu i Crowley`a to były najbardziej spektakularne, ale nie jedyne zakupy Netii. Operator przez ostatnie 4 lata nabył też około 40. mniejszych firm - głównie dostawców internetowych. Coraz głośniej jednak mówi się o tym, że i Netia może zostać kupiona…

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja