jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt23022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

LG C195 - kolejny telefon w Biedronce

LG C195

Do sieci sklepów Biedronka trafił kolejny telefon komórkowy. Tym razem za 199 zł kupić tam możemy model LG C195. Zobaczmy zatem, czy warto inwestować w ten sprzęt.

Największe zalety LG C105 to możliwość darmowego połączenia się z Internetem za pomocą Wi-Fi, klawiatura sprzętowa oraz cena. Ta w za ten telefon Biedronce jest promocyjna. Normalnie model LG C195 można kupić za około 50 zł więcej.

Na połączenie z Internetem nie będziemy narzekać, jeśli zrobimy to za pomocą Wi-Fi. Gdy wyjdziemy z jego zasięgu narzekać będziemy na transfer danych. W tym modelu nie jest on szybki - bo telefon obsługuje tylko technologię EDGE. Dla osób, które nie cenią sobie dotykowych wyświetlaczy ważne będzie to, że LG C195 na sprzętową klawiaturę QWERTY, czyli klawisze są ułożone według takiej kolejności jak w komputerze. Ułatwia to pisanie SMS-ów lub maili. 

Recenzenci tego telefonu bardzo go chwalą za walory muzyczne uważając, że ma dobre głośniki.

Natomiast na pewno ponarzekać będzie można na aparat fotograficzny. Jego matryca ma tylko dwa miliony pikseli rozdzielczości, więc zdjęcia będą ładnie wyglądać na małym wyświetlaczu LG C105, ale przeniesione do komputera stracą na swojej atrakcyjności. Jeśli jednak lubimy wysyłać znajomym MMS-y to bez wątpienia taki aparat wystarczy. 

Wyświetlacz nie jest duży, ma wymiary 320x240 pikseli. Przekątna to 2,4 cala, więc raczej do korzystania z Internetu nadaje się tylko sporadycznie. Można też pamięć telefonu powiększyć za pomocą karty pamięci. 

Bateria ma pojemność 950 mAh. Dla osób, które wykorzystują telefon głównie do rozmów i pisania wiadomości tekstowych, wystarczy na długo - nawet na tydzień.  Wszyscy, którzy więcej słuchają muzyki lub wykorzystują dostęp do Internetu - będą musieli doładowywać go co dwa,  trzy dni. Generalnie na baterię narzekać nie można.

Jeśli więc nie dysponujemy większym zapasem gotówki, to LG C195 może się okazać całkiem dobrym rozwiązaniem. Ot, taka namiastka smartfonu. Liczyć się jednak trzeba z tym, że nie ma on systemu operacyjnego, więc niedostępne będą dodatkowe aplikacje. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja