jaka-komorka.pl

Reklama
-

Śr20022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

Prestigio MultiPhone PSP5453 DUO - dobre bo tanie

Prestigio MultiPhone PSP5453 DUO

Smartfon Prestigio MultiPhone PSP5453 DUO w naszej redakcji zagościł na kilka miesięcy. Niektórych zachwycił, innych drażnił. Korzystając jednak z tego urządzenia cały czas pamiętaliśmy o jego cenie - na początku kwietnia w sklepach internetowych nabyć go można za 369 zł. 

Model najwięcej pochwał zdobył za baterię. Prestigio MultiPhone PSP5453 DUO zasilany jest przez ogniwo o pojemności 1700 mAh. To wystarcza, by ze smartfonu korzystać swobodnie i nie martwić się nieustannie o poziom naładowania. Telefon był podłączany do ładowarki nie częściej niż co trzy, cztery dni.

Nie oznacza to jednak, że bateria zachwycała bezwarunkowo. Drażniło nas to, że smartfon potrafił oszukiwać. Na przykład zdarzało się, że wskaźnik naładowania akumulatora pokazywał jeszcze wysoki zapas energii. Nie podłączaliśmy więc ładowarki a rano okazywało się, że telefon z powodu braku prądu się włączał. Po kilku takich wpadkach doszliśmy do wniosku, że wskaźnik poziomu naładowania baterii potrafi się zawiesić i że nie warto z niego korzystać. Drugi wniosek, nieco mniej odkrywczy, był taki, że cudów nie ma i jak się ze smartfonu korzysta to go trzeba ładować w określonym czasie.

Tanie dobre podzespoły

Prestigio MultiPhone PSP5453 DUO mimo, że jest telefonem tanim, ma całkiem niezłe parametry techniczne. Po pierwsze obsługuje dwie karty SIM. W kraju w którym średnio wypada po półtorej karty SIM na obywatela, urządzenia z takimi możliwościami mają przyszłość a o korzyściach z korzystania z dwóch kart w jednym urządzeniu pisaliśmy już nie raz.

Po drugie zadowala wyświetlacz. Ma on przekątną 4,5 cala i wykonany jest w technologii IPS TFT. Dzięki temu ekran ma bardzo dobre kąty widzenia. Drobnym mankamentem, który czasem tylko przeszkadzał przy odbiorze zdjęć i filmów o wysokiej rozdzielczości, to wymiary wyświetlacza, które wynoszą 540 x 960 pikseli. 

Zadowolić też może procesor, którym telefon jest napędzany jest Prestigio MultiPhone PSP5453 DUO. Ma on cztery rdzenie taktowane zegarem 1,3 GHz ale tylko 1 GB pamięci RAM. Współpraca procesora z systemem Android 4.4 jest bardo dobra. Niestety nie zanosi się na to, by PSP5453 DUO otrzymał aktualizację do wyższej wersji systemu.

Zdecydowanie lepiej, choć nie idealnie, jest z pamięcią dla użytkownika. W smartfonie dostępnych jest 8 GB, które można powiększyć kartą o maksymalnej pojemności 32 GB. Sytuację ratuje dostępność darmowej chmury, której można przechować aż 200 GB różnych plików. I choć producent zapewnia, że pamięć ta jest "ultrabezpieczna" to jednak nie wszystko tam można przechowywać.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja