jaka-komorka.pl

Reklama
-

Śr20022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

Wodoodporna Motorola Moto G LTE

Wodoodporna Motorola Moto G LTE

Wystarczy wziąć do ręki Motorolę Moto G LTE, by wiedzieć, że jest to telefon ze średniej półki. Spostrzeżenie to potwierdzają parametry techniczne. Ale czego można wymagać od telefonu, który dostępny jest za około 800 zł?

O tym, że Motorola Moto G LTE nie jest urządzeniem z najwyższej półki świadczą między innymi materiały z których jest wykonana. Plastyk, co prawda wysokiej jakości, prestiżu smartfonom nie dodaje. I nie jest to ważne, że tylna ścianka jest karbowana, że wszystkie elementy obudowy są do siebie ściśle dopasowane, że nic nie trzeszczy ani nie piszczy, nawet jak się nad telefonem poznęcać. Producent nie może sobie w tym modelu pozwolić na fuszerkę, gdyż Motorola Moto G LTE ma certyfikat IPx7 gwarantujący, że może ona przebywać zanurzona w wodzie do głębokości jednego metra przez nawet 30 minut. Taką wytrzymałość można jednak uzyskać pod warunkiem prawidłowego zamknięcia tylnej pokrywy, zanurzenia w wodzie słodkiej i nie jest zanurzona w wodzie pod ciśnieniem.

Całkiem przyzwoity jest wyświetlacz zamontowany w modelu Motorola G. Ekran ma przekątną pięć cali przy rozdzielczości 1280 na 720 cali. Jest on wykonany w technologii IPS i chroniony szkłem Corning Gorilla 3.

Oba parametry (wodoszczelność i odporność na uszkodzenia) sprawdziliśmy w praktyce. Na Moto G LTE półgodzinne przebywanie w akwarium nie zrobiło żadnego wrażenia. Podobnie jak traktowanie szkła kluczem, nożem i widelcem. Żadne z tych narzędzi nie miało szans, by na wyświetlaczu pozostawić jakąkolwiek rysę. Telefon przeżył również, przyznam że nie zamierzony, tekst upadku z wysokości metra na beton. Jedyny uszczerbek jaki w tym odniósł to była konieczność ponownego włożenia tylnej ścianki, która odpadła w czasie upadku.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja