jaka-komorka.pl

Reklama
-

Śr20022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

Dron Xblitz Online WiFi – zabawka dla grzecznych dzieci

Dron Xbliz Online WiFi
Dron Xbliz Online WiFi
Dron Xbliz Online WiFi

Od kiedy smartfony stały się popularne można je wykorzystywać do coraz większej liczby czynności. Smartfon pomoże nam nie tylko podczas gotowania jajek na miękko, ale zmierzy hałas, pomoże w obsłudze telewizora lub klimatyzacji w domu itp. Smartfonem można również sterować dronem. 

Przykładem drona (małego statku powietrznego), który sterowany jest smartfonem jest małe urządzenie Xblitz Online Wi-Fi. Ze względu na konstrukcję dron ten nazywany jest też  quadrocopterem. Jak się łatwo domyśleć napędzany jest on za pomocą czterech śmigieł.

Kompaktowy rozmiar

Xblitz Online to urządzenie niewielkie – długość i szerokość wynoszą po 31,5 cm, wysokość to jedynie 7,5 cm. Na upartego można nim polatać w domu. Jednak jest  to opcja wyłącznie dla osób oblatanych, którzy pewnie takim małym statkiem powietrznym sterują. O wiele pewniej i bezpieczniej quadrocopterem bawić się można na dworze (przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie) lub w hali typu sala gimnastyczna. Ale pod warunkiem, że nie ma w okolicy wielu osób. 

Dron zasilany jest baterią litowo-polimerową o pojemności 3600 mAh. Nie jest to dużo i starcza zaledwie na kilka minut lotu. Instrukcja mówi o czasie od 6 do 8 minut i tyle właśnie Xblitz Online lata. Szkoda, że w zestawie nie ma zapasowego akumulatora i zabawę po krótkim czasie trzeba przerwać, by na nowo ładować baterię. 

Smartfon będzie służyć jako pilot do drona jeśli ściągniemy odpowiednią aplikację. W przypadku użytkowników sprzętu z Androidem należy zajrzeć do Sklepu Play. Na iPhone'a lub iPada'a odpowiedni program znajdziemy w App Store. A w obu miejscach należy szukać aplikacji „GM_WiFiUFO”. Po jej zainstalowaniu praktycznie nie musimy nic zmieniać w ustawieniach, ponieważ to co możemy zrobić to zamiast języka angielskiego do wyboru w menu mamy jeszcze chiński. Dla niektórych przydatne może być jedynie przejście na tryb dla osób leworęcznych. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja