jaka-komorka.pl

Reklama
-

Śr20022019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

Test - Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 Edge to obecnie jeden z najdroższych smartfonów w ofercie tego producenta. Samsung oferuje nam wodoodporny telefon z zaokrąglonym wyświetlaczem, szybkim ładowaniem baterii i całkiem niezłym aparatem fotograficznym. 

Producent się chwiali, że Galaxy S7 Edge ma ekran przykryty szybką 3D. Jej proces formowania termicznego jest ściśle strzeżoną tajemnicą Samsunga. Użytkownik ma natomiast wrażenie - oglądając na przykład galerię ze zdjęciami, że są one nawinięte na walec i płynnie się przewijają. Gdy jedno stopniowo znika, pojawia się następne. 

Wygiętą szybkę Samsung wykorzystał też do stworzenia funkcji Apps edge, czyli szybkiego przechodzenia do najczęściej wykorzystywanych aplikacji za pomocą „ekranu przy krawędzi”. Polega to na tym, że wystarczy delikatnie przesunąć palcem po ekranie od boku do środka, by rozwinąć boczny pasek z ikonami ulubionych aplikacji. Przeźroczystość tego paska, rozmiar i położenie (po prawej lub po lewej stronie ekranu, można sobie regulować w ustawieniach. Dowolnie również można ustawić miejsce, z którego ów boczny pasek będziemy rozwijać – może on być ustawiony na górze lub na dole albo praktycznie w każdym miejscu bocznej ścianki ekranu. Wszystko to po to, by zminimalizować niechciane rozwijanie tych pasków w momencie trzymania smartfonu z zamiarem wykonania całkiem innej czynności. 

Na forach internetowych wiele osób skarży się, że Apps edge jest wkurzającą funkcją, która przeszkadza w korzystaniu z Galaxy S7. Myślę, że głownie wynika to ze złego umieszczenia funkcji na wyświetlaczu. Komu to jednak bardzo przeszkadza, może telefon ustawić w „Tryb ułatwienia” i wtedy żadne ekrany krawędziowe nie będą się ukazywać. 

 Szybka 3D jest precyzyjnie spasowana z tylko obudową, która wykonana jest z stopu metalowego. Jest jednak wykończona na wysoki połysk, co sprawia, że po kilku chwilach użytkowania Galaxy S7 pełno jest na niej odcisków palców. Gładka ścianka sprawia też wrażenie, jakby miała się ześlizgnąć niemal z każdej powierzchni na której położymy smartfon. W czasie kilkutygodniowych testów jednak taka sytuacja nie zdarzyła się ani razu. Być może dlatego, że swoistym hamulcem jest wystająca na 0,46 mm (jak twierdzi producent) ramka chroniąca szybkę obiektywu tylnego aparatu fotograficznego. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja