jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt16112018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Galerie zdjęć

Fotografujemy smartfonem Samsung Galaxy S6

Przykładowe zdjęcie zrobione Samsungiem Galaxy S6Samsung Galaxy S6 to kolejny smartfon, który udowadnia, że można wyjechać na wakacje bez klasycznego aparatu fotograficznego.

Główny aparat fotograficzny Samsunga Galaxy S6 ma matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli. Wykorzystując całą jej powierzchnię otrzymamy zdjęcie o rozmiarze 5312x2988 pikseli. W tym trybie otrzymujemy fotografię w proporcjach 16:9, a więc takich jakie mają ekrany współczesnych telewizorów. Dzięki temu pokaz wakacyjnych zdjęć prezentuje się efektownie, no i nie trzeba przycinać zdjęć do formatu ekranu telewizora, by uniknąć czarnych pasów.

Ponieważ na ekranie telewizora zdjęcie będzie kilkanaście razy większe niż to widoczne na wyświetlaczu telefonu, dlatego najlepiej jest fotografować w najwyższej rozdzielczości. Pozwoli nam to na późniejszą ewentualną zmianę kadru, a i tak po przycięciu zdjęcia, będzie ono miało wciąż większą rozdzielczość niż ekran telewizora.

Jednak o zdjęcia o rozmiarze 5312x2988 pikseli szybko zapełniają pamięć. Średnio zdjęcie wykonane przez nas w czasie testów miało wielkość około 5 MB, choć na tych, gdzie jest zarejestrowana duża ilość szczegółów, wielkość pliku rosła nawet dwukrotnie.

Tradycyjnie nie polecamy robienia zdjęć z wykorzystaniem pełnego zoomu cyfrowego. Jak widać w naszej galerii, zdjęcia wykonane w trybie ośmiokrotnego zoomu rażą brakiem szczegółów. Natomiast czasem można skorzystać z mniejszego zoomu. W takim przypadku, dzięki dużej rozdzielczości matrycy, zdjęcie wciąż będzie jeszcze wyraziste i pełne szczegółów, choć plik zamiast 5 MB będzie miał np. 2 MB.

W naszej ocenie mając Samsunga Galaxy S6 możemy na wakacje nie zabierać innego aparatu fotograficznego.

Przygotowując galerię staraliśmy się wybrać zdjęcia wykonane przy różnym świetle i w różnych warunkach. Wszystkie zrobiliśmy korzystając z funkcji automatycznego doboru parametrów przez smartfon. Prezentowane są bez jakiejkolwiek obróbki graficznej – poza pomniejszeniem.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja