jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt25062019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

Smartfon zmienia nasze życie

Smartfony zmieniają nasze życie

W latach 2011-2013 średni czas korzystania ze smartfonu wzrósł niemal dwukrotnie z 98 minut dziennie do niemal 195 minut - wynika z analiz zachowanie użytkowników smartfonów prowadzonych przez firmę badawczą Analysys Mason.

O ile w 2011 roku przeciętny użytkownik 49 proc. czasu w jakim korzystał ze smartfonu wykorzystywał na komunikację (rozmowy, SMS, komunikatory, mail) to w 2013 roku było to już tylko 25 proc.  Gdyby przeliczyć to na minuty, to okaże się, że komunikujemy się przez tyle samo czasu. Jednak struktura komunikacji mocno się zmienia. Najpopularniejszymi formami komunikacji tekstowej pozostaje email i SMS, a wyraźnie zyskują usługi komunikacyjne oparte na IP takie np. jak komunikator WhatsUp. Do korzystania z komunikatorów OTT przyznaje się trzech na czterech użytkowników smartfonów (72 proc.).

W ujęciu procentowym w porównaniu z 2011 rokiem w ubiegłym roku użytkownicy smartfonów więcej korzystali z aplikacji pozwalających na dostęp do serwisów społecznościowych i zdecydowanie więcej grali oraz korzystali z innych rozrywkowych aplikacji i funkcji urządzenia. Mocno wzrósł przeliczony na procenty czas użycie smartfonów do korzystania z usług i handlu.

Niemal nie zmienił się czas poświęcany na oglądanie multimediów, korzystanie z nawigacji oraz przeszukiwanie stron internetowych. Oznacza to więc, że realnie wzrósł niemal dwukrotnie. Spadł natomiast i to zdecydowanie procentowy udział czasu, jaki użytkownicy smartfonów poświęcali na zarządzanie osobistymi informacjami (wpisywanie kontaktów, porządkowanie maili i zdjęć, etc).

Analysys Mason badania realnego wykorzystania smartfonów prowadził od połowy sierpnia do końca października 2013 roku we Francji, Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja