jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt16112018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

SeeU - jedna aplikacja i trzy systemy. Konrad Groschang opowiada o tworzeniu aplikacji na smartfony

Konrad Groschang (firma Paplus, twórca aplikacji SeeU)

Konrad Groschang, z firmy Paplus, twórcy aplikacji SeeU, specjalnie dla czytelników serwisu JAKA-KOMORKA.PL, opowiada o wyzwaniach z jakimi muszą zmierzyć się twórcy aplikacji na różne smartfonowe platformy.

Czy łatwo jest stworzyć aplikację działającą na tak różnych platformach jak Andorid, iOS czy Windows Phone?
- Tworząc SeeU za priorytet uznaliśmy to, aby nasza aplikacja była przyjazna dla każdego użytkownika niezależnie od używanego systemu operacyjnego. Bardzo ważnym zagadnieniem podczas tworzenia wieloplatformowej aplikacji jest świadoma decyzja, czy powinna być ona maksymalnie dostosowana pod daną platformę czy też opierać się o własne rozwiązania. Aplikacja może mieć bardzo podobny wygląd i sposób działania na każdej platformie lub też być dostosowana do danego systemu operacyjnego i wykorzystywać nazywane kontrolki.

SeeU na każdej platformie wygląda nieco inaczej i inaczej się w niej nawiguje…
- Projektując SeeU dążyliśmy do stworzenia aplikacji intuicyjnej, a za razem atrakcyjnej, na najbardziej popularne systemy operacyjne – Android, iOS oraz Windows Phone. Założyliśmy, że każdy z posiadaczy smartfona przyzwyczajony jest do obsługi danej platformy. Najrozsądniejszym rozwiązaniem stało się zatem dostosowanie aplikacji do przyzwyczajeń użytkowników jak i schematów działania oraz możliwości poszczególnych systemów operacyjnych tak, aby korzystanie z aplikacji stało się dla naszych użytkowników sama przyjemnością jaki i po prostu dobrą zabawą.

Czy różnice w SeeU na poszczególnych platformach sprowadzają się do innej grafiki i układu elementów na ekranie, czy też są różnice w funkcjonalności?
- Możliwości aplikacji SeeU oraz jej funkcje są takie same niezależnie od systemu operacyjnego obsługującego smartfona. Za priorytet uznaliśmy stworzenie narzędzia, które umożliwi komunikowanie się użytkowników niezależnie od posiadanego oprogramowania. Niektórych niewielkich różnic nie dało się jednak uniknąć, co wynika jedynie z odmiennych schematów działania platform.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja