jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt16112018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

PIN do karty - najwygodniej SMS-em

PIN do karty - najwygodniej SMS-em

Dostarczenie kodu PIN do karty płatniczej tradycyjną pocztą trwa w Europie średnio około tydzień. W tym czasie właściciel karty nie może z niej korzystać, a bank zarabiać na jego operacjach. Rozwiązaniem tego problemu może być dostarczanie kodów PIN do kart płatniczych SMS-em. Plusem tego rozwiązania jest to, że klienci banków mogą zacząć korzystać z karty od razu po jej otrzymaniu.

Przesyłanie PIN-ów do kart płatniczych listem zwykłym w nieoznakowanej kopercie jest praktyką powszechnie stosowaną przez banki w Polsce. Karta jest zawsze wysyłana inną przesyłką, co ma zapewnić, że oba listy nie dostaną się w niepowołane ręce tej samej osoby. Jak to wygląda w rzeczywistości wie większość z nas. Bywa że koperta z kartą i koperta z kodem PIN lądują w skrzynce tego samego dnia, ale bywa i tak, że na list z PIN-em trzeba czekać blisko dwa tygodnie. Bywa i tak, że koperta z PIN-em nie dociera wcale i trzeba interweniować w banku.

Alternatywą dla dostarczania kodu PIN za pośrednictwem poczty jest usługa SMS realizowana przy użyciu rozwiązania Secure Smart Messaging System (SSMS). Jest ono częścią systemu mGate stworzonego przez firmę Infobip.

Proces dostarczenia numeru PIN inicjuje klient, który wysyła cztery ostatnie cyfry właśnie otrzymanej karty płatniczej na numer telefonu określony przez wydawcę karty. System mGate sprawdza, czy posiadacz numeru telefonu, z którego została wysłana prośba o PIN posiada aktywną kartę płatniczą. W przypadku pozytywnej weryfikacji system dostarcza poprawny numer PIN. Natychmiast po wysłaniu wiadomości tekstowej do klienta, numer PIN jest usuwany z systemu mGate, a wydawca karty otrzymuje potwierdzenie, że SMS został dostarczony posiadaczowi karty.

SMS-y wysyłane za pośrednictwem rozwiązania Infobip SSMS są dostarczane bezpośrednio do operatora telekomunikacyjnego bez udziału pośredników, a cała komunikacja odbywa się zgodnie z międzynarodowym standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), który określa rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania informacji wrażliwych. Zgodność rozwiązania Infobip SSMS z tym standardem została potwierdzona przez zewnętrznego upoważnionego audytora bezpieczeństwa.

Zgodnie z normami standardu PCI DSS dostęp do systemu realizującego dystrybucję kodów PIN posiada wąska grupa pracowników odpowiednio sprawdzonych pod kątem bezpieczeństwa, nikt w firmie realizującej usługę SMS nie ma dostępu do treści wiadomości. Spełnienie norm standardu PCI DSS oznacza również, że wiadomości nie są zapisywane lub przetrzymywane w żadnej części systemu informatycznego mGate.

SSMS (Secure Smart Messaging System) to część stworzonego i rozwijanego przez Infobip systemu mGate. Z tego rozwiązania korzysta ponad 100 banków oraz przedsiębiorstw na całym świecie, a platforma przetwarza ponad 1 bilion transakcji miesięcznie.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja