jaka-komorka.pl

Reklama
-

N27052018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

Użytkownicy smartfonów wybierają SMS-y!

Raport Komunikacja SMS w Polsce 2014
Raport Komunikacja SMS w Polsce 2014
Raport Komunikacja SMS w Polsce 2014
Raport Komunikacja SMS w Polsce 2014

Już w 2016 roku blisko 70 proc. Polaków będzie posiadało smartfony, ale to SMS-y wciąż są najchętniej wybieranym narzędziem do komunikacji w naszym kraju. W najnowszym badaniu „Komunikacja SMS w Polsce”, aż 94 proc. ankietowanych zadeklarowało korzystanie z SMS-ów. Jednym z patronów badania była JAKA-KOMORKA.PL.

Artur Sadowski, CEO platformy SerwerSMS.pl podsumowując najnowszy raport powiedział: - Z przeprowadzonego przez nas badania (pod koniec 2014 roku - red.) wynika, że 65 proc. Polaków codziennie wysyła SMS-y, natomiast co drugi z nas deklaruje, że wysyła kilka krótkich wiadomości tekstowych w tygodniu. Użytkownicy smartfonów w przeważającej większości wybierają SMS-y, jako główną formę codziennej komunikacji. Korzystanie z komunikatorów mobilnych deklaruje zaledwie co czwarty posiadacz smartfona, a dla porównania - korzystanie z SMS-ów już blisko 60 proc. Rosnąca popularność nowoczesnych telefonów komórkowych i coraz większy dostęp do mobilnego internetu nie przekłada się więc na znacząca zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych Polaków. Wybieramy rozwiązania sprawdzone, bezpieczne i takie, które dobrze znamy.

Z przeprowadzonego przez Platformę SerwerSMS.pl badania „Komunikacja SMS w Polsce” wynika, że użytkownicy smartfonów jako zalety SMS-ów wymieniają:

  • szybkość dostarczenia wiadomości (45,8 proc.)
  • prostotę użytkowania (33,6 proc.), koszt (30,6 proc.),
  • uniwersalność (23,7 proc.),
  • zasięg usługi (19,5 proc.)
  • bezpieczeństwo (6,8 proc.).

Daniel Zawiliński, CMO platformy SerwerSMS.pl dodaje: - To prawda, że nowe technologie coraz mocniej wkraczają w nasze życie i nie należy się przed tym bronić. Czaty, maile czy komunikatory doskonale uzupełniają sposób w jaki się komunikujemy. Jednak w dalszym ciągu najczęściej używanym, najszybszym i najbardziej skutecznym środkiem komunikacji w Polsce i na świecie jest SMS. Dociera w kilka sekund, nie wymaga specjalnego oprogramowania i działa na każdym dostępnym urządzeniu – telefonie, smartfonie i tablecie. Właśnie to są główne zalety SMS-ów, które powodują, że nadal chcemy z nich korzystać.

Raport „Komunikacja SMS w Polsce” jest podsumowaniem zakrojonego na szeroką skalę badania konsumenckiego, przeprowadzonego w Polsce pod koniec 2014 roku.Tematem badania była doskonale wszystkim znana krótka wiadomość tekstowa, czyli po prostu SMS. Najnowsze wydanie raportu kompleksowo przedstawia preferencje komunikacyjne Polaków.

Autorzy raportu badali wykorzystywanie SMS-ów w odniesieniu do aplikacji mobilnych i komunikatorów. Swoje obserwacje porównali z poprzednimi raportami, co pozwoliło nie tylko przedstawić kształtujące się na przestrzeni lat trendy, ale i wysnuć prognozy na przyszłość.

Cały raport dostępny jest tutaj: http://serwersms.pl/badanie2014/

 

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja