jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pt21092018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Wczoraj, dziś, jutro

BlackBerry 10 - nowy system, dwa nowe smartfony LTE i Alicia Keys

BlackBerry 10 - przykłądowe ekrany

Nie ma już Research In Motion (RIM) produkującego smartfony BlackBerry. Ale jest BlackBerry - producent nowego, zaprojektowanego od podstaw systemu operacyjnego BlackBerry 10 oraz dwóch nowych smartfonów LTE - BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10. Zaprezentowano je 30 stycznia 2013 r.

BlackBerry zaprezentował wymyśloną, zaprojektowaną i zbudowaną na nowo platformę BlackBerry 10. W dniu premier była ona dostępna na dwóch nowych smartfonach LTE – BlackBerry Z10 (z dużym dotykowym ekranem) i BlackBerry Q10 (z klawiaturą fizyczną QWERTY i dotykowym, choć mniejszym, ekranem). Prezentacja BlackBerry 10 oraz dwóch nowych smartfonów odbyła się 30 stycznia równocześnie w Nowym Jorku, Toronto, Londynie, Paryżu, Dubaju i Johannesburgu.

Wraz z nowym systemem i telefonami zaprezentowało nowego dyrektora kreatywnego BlackBerry - a jest nim Alicia Keys, amerykańska wokalistka i multiinstrumentaliska, uhonorowana kilkunastoma nagrodami Grammy. 

Jak zapewnia producent, platforma BlackBerry 10 umożliwia szybszą, wygodniejszą i sprawniejszą obsługę niż jakiekolwiek wcześniejsze urządzenia BlackBerry. BlackBerry 10 to platforma solidna i niezawodna, a jednocześnie działająca płynnie i responsywnie. Wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem oraz intuicyjnym interfejsem sterowanym przy użyciu gestów. Sprzyja on stylowi pracy oraz ułatwia dzielenie się treściami, ucząc się i adaptując do potrzeb użytkownika - między innymi dzięki poniższym funkcjom:

Thorsten Heins, President i CEO BlackBerry:

Każda funkcja, gest i szczegół na platformie BlackBerry 10 ma na celu ułatwienie pracy.
Zawsze dostępny BlackBerry Hub to centralne miejsce do zarządzania całą komunikacją — pocztą osobistą i służbową, wiadomościami BBM, a także aktualizacjami i powiadomieniami z mediów społecznościowych. Do BlackBerry Hub można zajrzeć z dowolnego ekranu, dzięki czemu od najważniejszych informacji dzieli zawsze tylko jeden gest.

BlackBerry Flow - umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy funkcjami i aplikacjami, ułatwiając i przyspieszając wykonywanie różnych zadań. Można na przykład dotknąć pozycji na liście uczestników spotkania, aby wyświetlić ostatni tweet lub profil LinkedIn danej osoby. Po dotknięciu miniatury zrobionego właśnie zdjęcia uruchamia się Edytor zdjęć, umożliwiając szybkie zastosowanie efektów i filtrów oraz udostępnienie zdjęcia kontaktom.

Klawiatura dostosowuje się do potrzeb użytkownika — uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je, umożliwiając szybsze i bardziej bezbłędne pisanie.

Przy użyciu komunikatora BlackBerry Messenger (BBM) można udostępniać informacje najważniejszym osobom. BBM w BlackBerry 10 obejmuje funkcje połączeń głosowych i czatu wideo, a także umożliwia dzielenie ekranu z innym kontaktem na platformie BlackBerry 10.

Technologia BlackBerry Balance w elegancki sposób zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych w urządzeniach BlackBerry.

Time Shift to doskonała funkcja fotograficzna do robienia zdjęć grupowych, na których wszyscy się uśmiechają i nie zamykają oczu. Story Maker umożliwia tworzenie filmów HD przy użyciu kolekcji zdjęć i wideo, a także muzyki i efektów. Film taki można natychmiast udostępnić.

Wyjątkowo szybka, nowa przeglądarka BlackBerry 10 to branżowy wzór obsługi standardu HTML5 w smartfonach. Przewijanie i powiększanie obrazu przebiega płynnie i szybko. Przeglądarka zawiera wiele zaawansowanych funkcji, obsługuje wiele kart oraz przeglądanie prywatne, udostępnia tryb czytnika i integruje się z platformą, ułatwiając udostępnianie materiałów.

BlackBerry Remember integruje notatki, zadania i wiele innych elementów. Pomaga w porządkowaniu informacji w smartfonie i przypisywaniu ich do różnych projektów lub pomysłów. W ten sposób można gromadzić różne materiały, takie jak witryny internetowe, wiadomości e-mail, zdjęcia, dokumenty i inne pliki. Następnie można tworzyć odpowiednie zadania, ustawiać terminy i śledzić postępy realizacji. Jeżeli w smartfonie BlackBerry 10 jest skonfigurowane konto służbowe, z funkcją BlackBerry Remember będą automatycznie synchronizowane zadania programu Microsoft Outlook. BlackBerry Remember synchronizuje także informacje z kontem Evernote.

Technologia BlackBerry Safeguard chroni informacje użytkownika i jego firmy.

BlackBerry 10 obsługuje protokół Microsoft Exchange ActiveSync, dzięki czemu BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 umożliwiają łatwe łączenie i zarządzanie. Za pośrednictwem rozwiązania BlackBerry Enterprise Service 10 można ponadto uzyskiwać bezpieczny dostęp do firmowej poczty, aplikacji i danych za zaporą sieciową oraz korzystać z innych funkcji zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie.

Sklep BlackBerry World oferuje już 70 tysięcy aplikacji dla BlackBerry 10, a także jeden z najobszerniejszych katalogów muzyki i wideo dla użytkowników urządzeń mobilnych. Większość filmów pojawia się w sklepie w dniu premiery na DVD. W smartfonach z BlackBerry 10 instalowane są standardowo aplikacje Facebook, Twitter, LinkedIn i Foursquare, a użytkownicy będą mieć też dostęp do wiodących aplikacji z całego świata oferowanych przez m.in. firmy Disney, Cisco, Foursquare, Skype i Rovio. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja