jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt25062019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Wczoraj, dziś, jutro

Ericsson przejął Ericpol

Ericsson przejął Ericpol
Ericsson przejął Ericpol

Ericsson zakończył proces przejęcia polskich i ukraińskich oddziałów firmy Ericpol. Około 2100 pracowników Ericpola dołączy do Ericssona.

Firma Ericpol Sp. z o.o. powstała w Łodzi w 1991 r. i początkowo pracowało w niej 5 osób. W tym samym roku Ericpol zrealizował pierwszy projekt dla Ericssona w dziedzinie testów. W 1996 r. Ericpol zatrudniał już ponad 60 osób i otworzył biuro w Krakowie. Roku później podpisano pierwszą ramową umowę z Ericssonem. W 2015 roku w Ericpolu pracowało ponad 2100 osób, a w Łodzi firma otworzyła nową siedzibę: Ericpol Software Pool.

Przez ponad 20 lat Ericpol był dostawcą oprogramowania dla firmy Ericsson, która do tej pory była największym klientem Ericpol. 15 października 2015 roku ogłoszono zawarcie umowy o przejęciu przez firmę Ericsson polskich i ukraińskich oddziałów firmy Ericpol. Około 2100 pracowników Ericpol w Polsce i na Ukrainie dołączy teraz do zespołu Ericsson, wnosząc wiedzę na temat rozwoju oprogramowania dla rozwiązań radiowych, chmury i IP oraz głęboką znajomość firmy Ericsson nabytą w ciągu wieloletniej współpracy.

Ericsson to największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Ericsson obsługuje sieci, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów. Firma jest obecna w Polsce od 112 lat.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja