jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt21052019

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Wczoraj, dziś, jutro

Huawei już myśli o Gwiazdce

Huawei P9 w wersji europejskiej

Smartfon Huawei P9 w nowych kolorach, z szybko ładującą ładowarką i w specjalnych cenach ma być w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Skandynawii gwiazdą bożonarodzeniowej sprzedaży chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego.

Chiński producent zapowiada, że na gwiazdkową kampanię reklamową w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Skandynawii wyda łącznie 25 mln dolarów, z czego 43 proc. przypadnie na telewizję, a 34 proc. na internet.

Huawei w regionie chce sprzedać w tym roku 5 mln smartfonów (na całym świecie 140 mln). W I połowie roku w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii sprzedał 2,8 mln smartfonów, zaś na świecie blisko 61 mln.

Chińska firma twierdzi, że w krajach Europy Środkowej i Wschodniej na rynku smartfonów jest graczem numer dwa (na świecie ma trzecią pozycję). W Polsce – według prezentowanych dziennikarzom danych – w pierwszej połowie roku miał nieco ponad 1/5 rynku, a w samym czerwcu ponad 23 proc. W obejmującym kraje Europy Środkowej Wschodniej oraz Skandynawię regionie udział Huawei w rynku smartfonów w I półroczu wynosił blisko 13 proc.

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja