jaka-komorka.pl

Reklama
-

N25022018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Powiedzieli Mówią nam... Operatorzy

Dawid Kołomański o przyszłości Firefox

Dawid Kołomański

Dawid Kołomański – Kierownik Działu Zarządzania Portfelem Urządzeń w Polkomtelu, operatorze sieci Plus.

Czy telefony z Firefox przyjmą się w Polsce? Popularność smartfonów z nowym systemem Firefox mogą budować głównie trzy cechy funkcjonalności telefonów, wśród których obecnie najważniejszymi w postrzeganiu klientów są: wielkość ekranu, czas funkcjonowania smartfonu na jednym doładowaniu baterii oraz procesor. 

Istotna z punktu widzenia użytkownika jest różnica w cenie promocyjnej na niższych poziomach abonamentów tj. w przedziale od 20 do 60 zł. Do tego  rozwój sklepu z aplikacjami oraz wyróżnienie się pośród konkurencji rozwiązaniami dostępnymi tylko na tej platformie. 

Obecnie oferta smartfonów z Firefoxem nie wyróżnia się na żadnym z wymienionych obszarów. Co również ważne, Androidowa konkurencja nieustannie wprowadza nowe serie smartfonów z jeszcze większymi ekranami w coraz korzystniejszych cenach. Spycha to na razie urządzenia Firefox do ligi najtańszych smartfonów, gdzie również zaczyna docierać konkurencja z systemem Androida. 

Czytaj też: Alcatel One z systemem Firefox już w Polsce

Pozostają więc inne obszary niż cena, w których Firefox powinien walczyć. Jeśli tego nie uczyni, to komórki z tym systemem będą krótkotrwałą modą, o której po kilku sezonach nikt na rynku nie będzie już rozmawiał.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja