jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn22102018

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Powiedzieli Mówią nam... Producenci

Marcin Zych o jakości LTE

Marcin Zych

Marcin Zych Menadżer ds. Mobilnych Rozwiązań Szerokopasmowych w Ericsson Polska.

 

Zagadnienie prędkości transmisji danych osiąganych w systemach mobilnych jest dość skomplikowane. Wśród najważniejszych należy wymienić: poziom mocy odbieranego sygnału, jego jakość w stosunku do interferencji, występujące modulacje, wielodrogowość, szerokość kanału radiowego. Duże znaczenie ma też obciążenie stacji bazowej. 

Zdarza się, że szybkość transmisji w jednym miejscu o danej porze dnia jest większa a o innej mniejsza. Wynika to ze zmiennego obciążenia stacji bazowej. Wiele jednoczesnych połączeń współdzieli zasoby radiowe i transmisyjne pomiędzy sobą. Im więcej abonentów podłączonych do danej stacji tym mniej zasobów mogą dostać dla siebie, np. przepływność transferu danych będzie mniejsza. Dużym ograniczeniem jest klasa terminalu abonenckiego, 

Prędkość połączenia w systemach LTE jest zależna od wielu czynników, które wzajemnie się na siebie nakładają. Istotny wpływ na wydajność połączeń w sieci ma jeszcze jakość transmisji i działania optymalizujące operatora. Nie bez znaczenia jest też jakość zastosowanych urządzeń w sieci. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja