Rosyjski multimiliarder planuje wejść na Polski rynek telekomunikacyjny

Redakcja

19 grudnia, 2023

Roman Abramowicz jest rosyjskim oligarchą, który ma niezwykły zmysł do prowadzenia interesów. Zakupienie londyńskiego klubu piłkarskiego, Chelsea Londyn z której Rosjanin uczynił potężny klub który dwukrotnie sięgnął po triumf w elitarnej Champions League było tym momentem kiedy Romana Abramowicza poznali nawet ci których nie interesują zagadnienia biznesowe. Należy jednak wskazać, że inwestycja w Chelsea była jedynie spełnieniem marzeń o posiadaniu własnego klubu piłkarskiego, dodajmy drogą zabawką, na codzień biznesmen zajmuje się innymi interesami, od jakiegoś czasu próbuje z powodzeniem wejść na polski rynek.

Polska na drodze do rozwoju

Roman Abramowicz na polskim rynku próbuje zaistnieć już długi czas. Należy zaznaczyć, że prowadzenie biznesów nad Wisłą przez kogoś pokroju Romana Abramowicza to również szansa dla Polski na rozwój. W 2013r. Roman Abramowicz próbował wejść na nasz krajowy rynek z firmą telekomunikacyjną Truphone. Brytyjski operator Truphone którego właścicielem jest Roman Abramowicz jako pierwszy wyszedł z propozycją skorzystania w Polsce ze standardu eSim, który eliminuje konieczność używania tradycyjnej karty SIM. 

Inwestycje Romana Abramowicza w Polsce

Roman Abramowicz uznawany jest za pionka w grze o wpływy w Europie Zachodniej prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Jeszcze zanim rosyjski oligarcha wszedł ze spółką Truphone do Polski, właściciel większościowego pakietu akcji spółki Evraz, poprzez ISD wraz z Aliszerem Usmanowem kontrolował Hutę Częstochowa oraz Stocznię Gdańską. Stalowy magnat Roman Abramowicz inwestuje w Polsce, jak podała gazeta 'Wall Street Journal’ prezydent Ukrainy Wołodymir Żeleński nalegał na to by administracja USA wstrzymała się z obejmowaniem sankcjami tego finansowego krezusa. W świetle artykułów 'Financial Times’ Roman Abramowicz na polecenie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina ma teraz do odegrania ważną rolę, ma być łącznikiem Rosji w relacjach z Ukrainą oraz z zachodem. Należy również bacznie obserwować rozwój Truphone, gdyż po tym jak się okazało że transakcja sfinalizowania sprzedaży tej firmy telekomunikacyjnej nie może zostać sfinalizowana ze względu na bezpieczeństwo narodowe, firma ta ma koncepcję dalszego dynamicznego rozwoju. 

Polecane: