jaka-komorka.pl

Reklama
-

Cz29072021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Aplikacje i systemy

Appteka ułatwi zakupy

Badania mówią, że co trzecia osoba, która zamierza kupić smartfon byłaby zainteresowana aplikacją do zarządzania podawaniem lekarstw. Dlatego też pojawiła się Appteka aplikacja pozwalająca na lepsze poznanie rynku farmaceutycznego i wybór tańszych lekarstw. Nie liczmy jednak na to, że je rzeczywiście tanio kupimy.

Działanie Appteki jest proste i, co najważniejsze, w ostatecznym rozrachunku po lekarstwa udajemy się do wybranej przez nas realnej apteki.

Tak wiec lekarstwa przepisane przez lekarza, a także kosmetyki, środki stomatologiczne, suplementy diety czy artykuły dla matki i dziecka są dla użytkowników aplikacji dostępne w lepszej cenie

Receptę musimy najpierw sfotografować - pomoże nam w tym Appteka. Fotografię następnie wysyłamy do farmaceuty, który przygotowuje zamówienie. Aplikacja, która poinformuje nas o odczytaniu recepty zasugeruje też listę dostępnych zamienników, które w wielu przypadkach obniżają koszt terapii. Możliwe jest również uzyskanie informacji na temat poszczególnych leków.

Dlaczego tak duży nacisk położono na dostępność informacji o tańszych zamiennikach. Jak twierdzi Michał Andrejczuk, research manager w firmie Millward Brown, głównym powodem niskiej częstotliwości kupowania tańszych zamienników jest brak odpowiedniej wiedzy wśród Polaków.

– Polacy nie są pewni czy zamiennik działa tak samo jak lek przepisany, nie są pewni jego jakości albo w ogóle nie wiedzą o istnieniu zamiennika. Rozpowszechnienie wśród Polaków narzędzia pozwalającego zdobyć informacje o zamienniku może znacznie poprawić sytuację niewykupywania kompletu przepisanych leków. Ważne jednak, żeby informacja ta pochodziła z wiarygodnych źródeł. Najczęściej wybieranymi przez badanych źródłami informacji są lekarze, farmaceuci lub ulotki dołączone do danego leku - twierdzi.

Firma Millward Brown przeprowadziła w ubiegłym roku badanie "Jak Polacy biorą leki". Było ono przygotowane na zamówienie spółki Pharma Partner (twórcy aplikacji Appteka) i wskazało pilną potrzebę edukacji Polaków w zakresie racjonalnego korzystania z terapii lekowych. Zdecydowana większość Polaków kupowała w ostatnim roku leki – również te na receptę. Alarmujący jest jednak fakt, że około połowie badanych osób zdarzyło się nie wykupienie wszystkich leków przepisanych przez lekarza.

 

Gdy zdecydujemy się już na odpowiednie lekarstwa przepisane na recepcie możemy wybrać leki dostępne bez recepty, suplementy diety oraz kosmetyki. Po 24 godzinach zamówienie jest gotowe do odbioru we wskazanej przez klienta aptece. Nie musimy zatem chodzić dwa razy do apteki lub szukać w kilku miejscach przepisanych przez lekarza preparatów. Co ważne – aplikacja gromadzi historię zrealizowanych zamówień, dzięki czemu mamy pełna kontrolę nad przyjmowanymi lekarstwami.

Ostatnim etapem przed zatwierdzeniem zamówienia jest wybranie apteki w której możemy je odebrać. I to jest chyba najsłabsza strona aplikacji. Bo aptek zaznaczonych jest sporo, ale to nie oznacza, że ostatecznych zakupów dokonamy w tej najbliższej. Nam by się to udało dopiero w piątej, jeśli chodzi o odległość, od siedziby Redakcji. Dlatego też nie ma co liczyć na to, że zaoferowane nam leki będą najtańsze, jakie można dostać na rynku.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja