jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Aplikacje i systemy

Smartfon pomoże smażyć steki!

Aplikacja Stek Timer
Aplikacja Stek Timer

Bez telefonu nie wyobrażam sobie ugotowania jajek na miękko – powiedziałem 10 lat temu w telewizji śniadaniowej. Te słowa, w różny sposób, wypominano mi przez lata. Dziś powiem Wam, jak ze smartfonem można usmażyć stek.

Dziesięć lat temu nie znano słowa smartfon. O iPhonie też nikt nie słyszał. Dodatki takie jak timer dopiero trafiały do niższych klas telefonów. Użycie telefonu do ugotowania jajek, które powinny we wrzątku spędzić ni mniej ni więcej niż 3 min 30 sek wydało się absolutnie naturalne. Zwłaszcza, że minutnik w kuchence pokazywał tylko całe minuty, a sekundnik analogowy nie był aż tak dokładny. Odpowiedź więc na pytanie do jakich czynności życiowych można wykorzystać komórkę, nasuwała się sama.

Ta wypowiedź zaskoczyła wiele osób. Nawet w siedem lat po programie pewna nowo poznana osoba przypomniała sobie tę wypowiedź i poprosiła o instrukcję gotowania jajek z telefonem.

Dziś więc opowiem, jak smartfon można wykorzystać do usmażenia steku. Niestety – mięso i patelnie musimy sprawić sobie w tradycyjny sposób, choć jedno i drugie można zamówić przez Internet i dokonać elektronicznego przelewu.

Gdy skompletujemy składniki bierzemy do ręki smartfon i ściągamiy aplikację pod nazwą Stek Timer, przygotowaną przez jedną z większych przetwórni mięsa. 

Po zainstalowaniu aplikacji musimy wybrać z jakiego rodzaju mięsa zamierzamy przygotować stek. Twórca aplikacji wykazał się tu fachowością, ponieważ pozwolił nam na wybór aż ośmiu rodzaju mięsa. W tym również do wysmażenia steków „tomahawk”, czyli z kością żebra.

Po dokonaniu wyboru przechodzimy do następnego okna. Tam, w zależności od naszych preferencji, zobaczymy liniową skalę na której zaznaczamy grubość posiadanego kawałka wołowiny i to w zależności od tego, czy chcemy skorzystać z patelni, czy grilla. Przy okazji upewnimy się, czy przygotowany przez nas produkt jest odpowiedniej grubości, ponieważ twórca aplikacji dla każdego rodzaju mięsa przewiduje odmienne minimalne i maksymalne wymiary. 

Kolejnym krokiem jest określenie stopnia wysmażenia steku. Do wyboru mamy trzy najbardziej klasyczne wersje, czyli rare, medium i well done. Wydaje się to dość oczywiste, bo autor aplikacji Stek Timer zaznacza, że wszystkie parametry są jedynie orientacyjne. Trudno przecież określić, czy kucharz ustawi mniejszy czy większy gaz lub bardziej roznieci żar na ruszcie. Jeśli więc chcemy bawić się w steki typu medium-rare, to niestety musimy nabrać większej wprawy w smażeniu steków. 

Na kolejnej planszy zobaczymy, jak powinniśmy z mięsem postępować: kiedy wyjąć je z lodówki, jak przygotować patelnię, jak przyprawić. Potem już wystarczy tylko uruchomić timer a aplikacja na podstawie otrzymanych wcześniej danych określi nam długość smażenia na każdej ze stron. Sygnałem dźwiękowym zostaniemy poinformowani o momencie przełożenia steku na drugą stronę oraz o czasie, w jakim po zdjęciu z patelni mięso powinno odpoczywać nim podamy je na stół. 

Twórcy aplikacji nie zapomnieli także o mediach społecznościowych. Gdy już mamy danie na talerzu aplikacja przypomni nam, że koniecznie powinniśmy zrobić zdjęcie i podzielić się radością z pięknie przypieczonego steku wszystkim znajomy. 

Smacznego!

Aplikacja Stek Timer dostępna jest w sklepie Play lub iTunes. Zwolennicy telefonów z systemem operacyjnym Windows chodzić będą głodni. 

Stek Timer można również obsługiwać w języku angielskim. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja