jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Aplikacje i systemy

ParrotOne – polski komunikator dla niepełnosprawnych

ParrotOne to komunikator internetowy zaprojektowany z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchową, jak i zdrowych użytkownikach, którzy chcą pisać szybciej. Aplikacja ułatwia pisanie wiadomości poprzez podawanie sugestii w zakresie zarówno słów, jak i całych komunikatów. Uczy też w prosty sposób języka angielskiego

ParrotOne ułatwia życie osobom niepełnosprawnym (na przykład z osłabionymi mięśniami rąk), bo wymaga mniej stukania w ekranową klawiaturę. Na dodatek pozwala łatwiej wybierać gotowe komunikaty niż trafiać palcem w litery na klawiaturze.

Program oparty jest na algorytmach SI oraz uczeniu maszynowym. Aplikacja uczy się tego, jak piszemy i budujemy wypowiedzi po to, by z czasem podpowiadać nam całe zwroty i zdania. Jeśli mimo to oczekiwana przez nas podpowiedź nie pojawi się na ekranie, wystarczy spokojnie dołożyć jedną literkę i na pasku podpowiedzi powinna pokazać się dana sugestia słowna.

ParrotOne ma także zawartą w sobie funkcję tłumaczenia. Dzieje się to głównie poprzez tłumaczenie wyświetlanych na bocznym pasku podpowiedzi na dany język obcy. Aplikacja może tłumaczyć zarówno pojedyncze słowa, jak i całe frazy (co jest przydatne zwłaszcza w zakresie idiomów). Tłumaczenie odbywa się przy pomocy jednego kliknięcia.

Konto w ParrotOne założymy przy użyciu adresu mailowego, jednak dla użytkowników niepełnosprawnych istnieje opcja rejestracji poprzez przycisk logowania z Facebookiem lub Google. Poza tym ParrotOne szyfruje komunikację, nie zaserwuje reklam i nie szpieguje użytkowników.

Twórcy ParrotOne zbierają pieniądze na rozwój aplikacji na platformie Wspieram.to. 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja