jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić?

Komórkowa fotografia

Aparat w HTC One – dobry czy słaby?

Przykładowe zdjęcie z HTC One - fot: Telepolis.plHTC zapowiadając swój flagowy smartfon „One” zapewniało, że będzie on wyposażony w aparat fotograficzny robiący doskonałe zdjęcia. Sposobem na to miało być powiększenie nie liczby pikseli matrycy, a ich rozmiarów.

Czytaj więcej...

Nokia 808 PureView - program nocny czy indywidualny?

Zdjęcie w programie nocnymPrezentując naszą nocną galerię zimowych zdjęć zrobionych Nokią 808 PureView wspomnieliśmy o balansie bieli, którego w przypadku wyboru programu nocnego, użytkownik nie może zmieniać. Ale to tylko jeden z powodów, dla których – naszym zdaniem – lepiej nocne zdjęcia wykonywać programem indywidualnym.

Czytaj więcej...

Nokia 808 PureView w nocnej fotografii

Nokia 808 PureView - zdjęcie zrobione programem nocnymZapraszamy do obejrzenia galerii nocnych, zimowych zdjęć zrobionych telefonem Nokia 808 PureView. Część zdjęć została zrobiona programem nocnym, którego nazwa sugeruje, że pomaga przy robieniu nocnych zdjęciach. Ale czy faktycznie tak jest?

Czytaj więcej...

Zdjęcie w 2D czy w 3D

Panorama klasztoru w Lubiążu wykonana Xperią arc S zapisana została w formacie 2D i 3D.Jak panoramę wykonaną w technice trójwymiarowej Sony Ericssonem Xperia arc S przerobić na zdjęcie 2D?

Czytaj więcej...

Jak zrobić dobre zdjęcie przy użyciu telefonu iPhone

Fotografia wykonana iPhone`m potrafi zachwycić kolorami.Minęły już czasy, kiedy telefonem komórkowym nie można było zrobić poprawnego zdjęcia. Producenci zauważyli, że użytkownicy nader często fotografują komórkami i postanowili im w tym dopomóc. Jednak to nie sprzęt robi zdjęcia a człowiek. Warto więc zapamiętać kilka wskazówek, by na wakacje zamiast aparatu kompaktowego zabierać swojego iPhone`a.

Czytaj więcej...

Philips PicoPix 2330. Projektor w kieszeni

Projektor można nosić zawsze przy sobie. Wykonane zdjęcia niemal natychmiast można zaprezentować szerszemu gronu widzów nawet jako 60-calowy obraz. Projektor Philips PicoPix 2330 to jedno z najmniejszych na świecie tego typu urządzeń.

Czytaj więcej...

Dlaczego nie zawsze warto używać lampy błyskowej

Zdjęcie wykonane z lampą błyskową Zdjęcie zrobione beż użycia lampy błyskowejUtarło się przekonanie, że jak znajdujemy się w pomieszczeniu, to do zrobienia koniecznie musimy użyć lampy błyskowej. Tymczasem małe i mocno niedoskonałe źródło światła w telefonie może popsuć zdjęcia i całkowicie zmienić jego klimat.

Czytaj więcej...

Bruce Springsteen w Pradze. Fotoreportaż... z komórki

Zdjęcie z lustrzanki Canona © jaka-komorka.plLipcowy koncert Bruce'a Springsteena i The E Street Band w Pradze nasza redakcja postanowiła wykorzystać do małego komórkowo-fotograficznego eksperymentu. Chcieliśmy sprawdzić czy telefonem komórkowym da się zrobić ciekawy i jednocześnie dobry technicznie fotoreportaż z wyprawy na wielki rockowy koncert. Ale na wszelki wypadek w pogotowiu czekała kompaktowa cyfrówka, zwana przez wielu głuptakiem...

Czytaj więcej...

Parametr, który zmieni jakość Twoich komórkowych zdjęć

zdjęcie nr 1Używając wielu telefonów komórkowych często odnoszę wrażenie, że producenci wstawiają w nie kolejne funkcje, ale sami nie wiedzą po co. Potem tylko marketing dostaje zadanie, by stworzyć formułkę, wedle której klient zrozumie, że bez kolejnej nowości życie nie ma sensu. Tak na przykład jest z wbudowanymi w telefony aparatami fotograficznymi.

Czytaj więcej...

10 rad o tym, jak zrobić dobre zdjęcie komórką

Nieprawdą jest, że telefonem nie można zrobić dobrego zdjęcia. W tym wypadku dobrze się spisał Samsung Pixon.  Fot. P.RabiejUtarło się przekonanie, że telefonem komórkowym nie można zrobić dobrego zdjęcia. Rozpowszechniają je jednak osoby, które o fotografii nie mają pojęcia, a brak umiejętności przykrywają rzekomymi niedostatkami sprzętu. Tymczasem wystarczy tylko odrobina wiedzy i wprawy, by nawet telefonem zrobić udane foto.

Czytaj więcej...

Balans bieli - automat czy manual?

Przy tym zdjęciu balans bieli był ustawiony na automat. Naświetlenie jest poprawne, ale tylko poprawne.Często uważamy, że automatyczne ustawienia poszczególnych funkcji aparatu fotograficznego w telefonie wykonają za nas robotę i dobiorą najlepsze parametry bez naszej ingerencji. Sądząc jednak po przykładach warto czasem zajrzeć głębiej w menu i dokonać ręcznych ustawień. Sprawdziliśmy, czy warto się trudzić nad balansem bieli.

Czytaj więcej...

Jak robić zdjęcia 3D

W fotografii 3D ważne jest zaplanowanie perspektywyTechnologia 3D, mimo że znana od lat, dopiero teraz zaczyna się popularyzować. Niektórzy producenci oferują już sprzęt rejestrujący obrazy trójwymiarowe. Jednak dobry efekt osiągniemy dopiero wtedy, gdy zapomnimy o kilku nawykach z tradycyjnej fotografii.

Czytaj więcej...

Jak przekonwertować zdjęcie 3D na 2D

Tak telefon rejestruje obraz, który potem widzinmy jako 3DZrobiliśmy ładne zdjęcie w technologii 3D, ale praktycznie nie możemy go nikomu pokazać. A tak chcielibyśmy wysłać do narzeczonej, która akurat wyjechała do Anglii… Jak to zrobić?

Czytaj więcej...

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja