jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

3 sposoby na screenshot w Samsungu Galaxy S4

W Samsungu Galaxy S4 menu Ustawiania wyglądają inaczej niż w innych telefonach

Czasem warto zapamiętać to co widać na ekranie naszej komórki. Z pomocą przychodzi zrobienie zrzutu ekranu czyli inaczej mówić należy zrobić screenshot. W Samsungu Galaxy S4 możemy to wykonać aż na trzy różne sposoby. Dwa są praktycznie niezawodne, trzeci - czasem się udaje. 

W Samsungu Galaxy S4 screenshot możemy wykonać wciskając jednocześnie dwa określone klawisze, przesuwając kantem dłoni nad ekranem lub wykorzystując Menu Asystenta. Ta ostatnia funkcja została wprowadzona głównie ze względu na osoby z wadami słuchu, wzroku lub ograniczonymi możliwościami ruchu, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją nawet będąc w pełni sprawnym. 

Najłatwiej screenshot w Samsungu Galaxy S4, podobnie jak w większości dostępnych obecnie urządzeń z Androidem, można zrobić wciskając jednocześnie dwa klawisze - Power oraz Home. Oba należy przytrzymać wciśnięte przez około dwie sekundy. Jeśli nam to nie uda się za pierwszym razem, nie ma co się zrażać - warto trochę poćwiczyć i screenshoty będziemy potem robić bez problemu. Wadą tego rozwiązania jest to, że do zanotowania zrzutu ekranowego potrzebne są dwie ręce.

Screenshot jest wykonany - i dotyczy to również opcji opisanych poniżej, gdy usłyszymy charakterystyczny dźwięk zwalnianej migawki aparatu fotograficznego. W lewym górnym rogu ekranu w tym czasie pojawi się stosowna ikona informująca nas o tym, że screenshot został zapisany. 

Z drugiego sposobu skorzystamy, gdy w telefonie Galaxy S4 wprowadzimy odpowiednie ustawienia. W tym celu musimy się upewnić, że w menu Ustawienia w zakładce Moje Urządzenie w Ruchach i gestach mamy włączoną opcję Ruch Dłoni. To właśnie ta opcja pozwala na sterowanie urządzeniem wykonując określone ruchy ręką nad czujnikiem i przechwycenie ekranu przeciągając bokiem ręki od lewej krawędzi telefonu (lub odwrotnie). 

Zaletą jest to, że zrzut ekranu powinniśmy przechwycić posługując się tylko jedną ręką. W praktyce niestety, nie zawsze się to udaje. Ten sposób, czyli próba zrobienia screenshotu za pomocą przeciągnięcia dłonią,  jest najbardziej zawodna. 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja