jaka-komorka.pl

Reklama
-

So15082020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Porady Jak to zrobić? Sprzęt

Bajka o ryżu, czyli Qualcomm radzi jak uratować zamoczony telefon

Ślady korozji w zalanym iPhone

Jeśli zdarzy nam się upuścić telefon do basenu czy jeziora, możemy spróbować go uratować szybko wkładając go do miski wypełnionej ryżem - taką oto poradę dotyczącą zachowania telefonów w lecie otrzymaliśmy od firmy… Qualcomm. Sprawdziliśmy jak ryż może uratować zalany telefon.

- Ostatnio gdy byłem nad jeziorem postanowiłem trochę popływać kajakiem - napisał do nas Czytelnik, który prosi o zachowanie anominowści. - iPhone'a 4 włożyłem do kamizelki (kieszonka na zamek), a drugi telefon (Xperia mini pro) do zwykłej kieszeni bez zamka z dziurkami.

Jak się okazało szybko zapomniałem o telefonach i wyskoczyłem z kajaku popływać (około półtorej minuty). Gdy wyszedłem na brzeg i zobaczyłem moje telefony to okazało się Xperia była kompletnie zalana, iPhone natomiast wyglądał jakoś lepiej.

Oba telefony po wyciągnięciu z wody pozostawiłem na kamieniu w słońcu. Po 30 minutach suszenia wziąłem Xperię do ręki. Smartfon był ciągle włączony (ekran dziwnie wyświetlał, poza tym wszystko było poprawnie). Telefon wyłączyłem, rozebrałem i przez dwa dni trzymałem w ryżu.

Po tym zabiegu wszystko poskładałem i włączyłem telefon. Wszystko ładnie chodziło przez jeden dzień, po czym ekran przestał w ogóle cokolwiek wyświetlać. Po odstawieniu telefonu na jakieś trzy godziny odżył, a wyświetlacz działał poprawnie przez kilka sekund. Telefon postanowiłem rozebrać drugi raz. Zauważyłem też, że na jednym z podzespołów widać jakieś przypalenie (w załączniku zdjęcie).

Co robić - jakie jest rozwiązanie i ile to może kosztować - zapytał kończąc swój mail zrozpaczony Czytelnik. Postanowiliśmy mu pomóc.

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja