jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Słownik Telekomunikacyjne ABC

D, E, F

DCS 1800

DCS 1800 - standard stosowany w cyfrowej telekomunikacji komórkowej w paśmie 1800 MHz, oparty na standardzie GSM. Obecnie nazywany już standardem GSM 1800.

DDI

DDI (Direct Dialing In) - wybieranie bezpośrednie. Umożliwia bezpośrednie połączenie z wybranym abonentem sieci prywatnej, na przykład centrali abonenckiej, bez pośrednictwa telefonistki.

Czytaj więcej...

DECT

DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) – standard cyfrowej telefonii bezprzewodowej działającej w paśmie 1880-1900 MHz.

Czytaj więcej...

Defragmentacja

Defragmentacja - patrz fragmentacja.

Depesza

Depesza - wiadomość tekstowa przesyłana kanałami telegraficznymi. Obecnie przyjmuje inne formy, jaką są na przykład wiadomości SMS używane w telefonii komórkowej.

DHCP

DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) – protokół dynamicznej konfiguracji hostu internetowego, wykorzystywany przez operatorów Internetu w łączności z abonentami.

Domena

Domena - niepowtarzalny adres identyfikujący użytkowników sieci, niezbędny każdemu, kto chce aktywnie zaistnieć w Internecie, np.: zamieszczać strony WWW czy korzystać ze skrzynki e-mail. Właściciel domeny może samodzielnie zarejestrować w niej (konieczny jest tylko wpis do systemu DNS) dowolną liczbę poddomen.

Dostęp głosowy

Dostęp głosowy - usługa umożliwiająca odsłuchiwanie wiadomości e-mail nawet wówczas, gdy abonent usługi nie ma dostępu do Internetu (np. podczas jazdy samochodem). Przy pomocy Dostępu Głosowego możliwe jest odsłuchanie wiadomości elektronicznych, a także głosowa odpowiedź na wiadomość e-mail.

Czytaj więcej...

DPI

DPI – rozdzielczość drukarek i skanerów wyrażona w punktach na cal. Im większa wartość tym dokładniejsze jest skanowanie lub drukowanie. W przypadku drukarki atramentowej wynik zależy od kropelki tuszu.

Dragontrail

Dragontrail - jest to szkło wykonane z alkaicznego glinokrzemianu przez japoński koncern Asashi Glass. Jest to produkt konkurencyjny dla popularnego Gorilla Glass wytwarzanego przez firmę Corning. Zastosowanie szkła Dragontrail to ochrona wyświetlaczy smart fonów tabletów a nawet telewizorów.

Czytaj więcej...

DSL

DSL (Digital Subscriber Line) - cyfrowa linia abonencka. To technologia cyfrowego dostępu do Internetu za pomocą modemów szerokopasmowych.

DSP

DSP (Digital Signal Processor) - układ scalony zajmujący się cyfrową obróbką sygnałów. Występuje m.in. w kartach muzycznych komputerów. W telefonach odpowiada za kodowanie i dekodowanie głosu.

DTMF

DTMF (Dual Tone Multi-Frequency) - system wykorzystywany w telefonach z przyciskami wybierania tonowego.

Czytaj więcej...

DVB

DVB (Digital Video Broadcasting) - standard opracowany przez EBU (Europejską Unię Radiodyfuzyjną) dla rozsiewczej telewizji cyfrowej normujący przesyłanie cyfrowych sygnałów wizyjnych w sieciach naziemnych, kablowych i satelitarnych.

Dwuzakresowość

Dwuzakresowość - aparaty oraz infrastruktura sieci GSM mogą działać z wykorzystaniem dwóch częstotliwości – 900 i 1800 MHz. Pierwsze sieci i telefony dwuzakresowe powstały w Europie w 1997 roku.

Czytaj więcej...

e-biznes

e-biznes - internetowy model prowadzenia działalności polegający na bezpośredniej wymianie informacji między producentami, dystrybutorami i odbiorcami produktów i usług.

Więcej artykułów…

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja