jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Słownik Telekomunikacyjne ABC

J, K, L

Java

Java - Opracowany przez firmę Sun Microsystems w roku 1995 język programowania obiektowego, pomyślany pierwotnie dla urządzeń przenośnych, jest dzisiaj językiem ogólnego przeznaczenia.

Czytaj więcej...

Java aplety

Java aplety - uniwersalne aplikacje napisane w języku Java i przechowywane po stronie serwera aplikacji w sieci. Każdy może te niewielkie aplikacje uruchomić u siebie. Są one uniwersalne, to znaczy można je uruchomić w różnych środowiskach: Windows, Macintosh, Linuks, OS.

Język HTML


Język HTML (Hypertext Mark-up Lanuage) – język programowania używany do tworzenia i kształtowania dokumentów www.

JPEG

JPEG (Joint Photographic Experts Group) – najbardziej popularny sposób efektywnej kompresji obrazu cyfrowego.

Czytaj więcej...

Junk-mail

Junk-mail - patrz spam

Karta PC

Karta PC – zwana także karta PCMCIA. Część komputerów przenośnych posiada jedno lub dwa gniazda na karty PC. Najczęściej używa się ich do szybkiego przesyłania do komputera danych z inteligentnych nośników, na przykład karty pamięci.

Karta SIM

Karta SIM (Subscriber Identity Module) - karta wyposażona w chip (mikroprocesor wtopiony w plastik), która zawiera wszystkie niezbędne informacje do identyfikacji użytkownika sieci komórkowej.

Czytaj więcej...

Klasy SMS

Klasy SMS – są cztery klasy wiadomości tekstowych 0, 1, 2, 3. „Zwykłe” wiadomości wysyłane między abonentami to klasa 1. Wiadomości klasy 0 pojawiają się bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu adresata. Klasa 2 określa, że wiadomość ma być interpretowana przez kartę SIM. Klasa 3 to wiadomość, których interpretacją zajmuje się urządzenie zewnętrzne dołączone do telefonu.

Kod blokady

Kod blokady - jest najczęściej 5-cyfrowym kodem, potrzebnym do blokowania i odblokowywania telefonu komórkowego. Kod ten bywa też niezbędny do zmiany niektórych ustawień. Kod blokady to z reguły sekwencja kilku cyfr, fabrycznie ustawiona przez producenta i możliwa do zmiany przez użytkownika.

Kod dostępu

Kod dostępu - ciąg znaków alfanumerycznych uzgodnionych pomiędzy partnerami usługi komunikacyjnej. Jego znajomość otwiera dostęp do danych systemu cyfrowego.

Kod kreskowy

Kod kreskowy - jest kombinacją następujących po sobie jasnych i ciemnych kresek odzwierciedlających ciąg znaków (w zależności od standardu - cyfr, liter lub wszystkich znaków ASCII).

Czytaj więcej...

Kod PIN

Kod PIN (Personal Identity Number) - kod ten uniemożliwia osobom postronnym korzystanie z telefonu komórkowego.

Czytaj więcej...

Kod PIN2

Kod PIN2 - jest dostarczany z niektórymi kartami SIM. Jest on potrzebny do uzyskiwania dostępu do niektórych funkcji karty SIM. Kod ten składa się z 4 do 8 cyfr.

Kod PUK

Kod PUK (PIN Unblocking Key) - Kod PUK jest 8-cyfrowym kodem dostarczanym wraz z kartą SIM. Kod ten jest wymagany w przypadku zmiany kodu PIN.

Czytaj więcej...

Kod źródłowy


Kod źródłowy - ciąg instrukcji zapisany w języku programowania opisujący operacje, jakie powinien wykonać komputer przy pomocy skończonej liczby ściśle zdefiniowanych rozkazów. Kod źródłowy zapisany jest w formie nieakceptowalnej przez komputer. Aby maszyny mogły wykonywać zawarte w nim polecenia kod źródłowy musi być podany translacji na kod wynikowy.

Kodowanie

Kodowanie (kompresja głosu) - metoda konwersji głosu do postaci cyfrowej w celu zawężenia kanałowego pasma transmisji, wymaganego do przesyłania sygnałów mowy przez medium transmisyjne.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja