jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Słownik Telekomunikacyjne ABC

Ł, M, N

Magistrala szkieletowa

Magistrala szkieletowa - cyfrowa sieć komputerowa przewidziana do zarządzania dużym ruchem danych.

Makrokomórka

Makrokomórka - element bezprzewodowych sieci komórkowych pokrywający swoim zasięgiem obszar o promieniu od 1 do 35 km z jednej stacji bazowej BTS. Zwykle obejmuje obszary słabo zaludnione, poza miastami.

MAN

MAN (Metropolitan Area Network) - jest to miejska lub kampusowa sieć tworząca rdzeń dla innych sieci, tworząc sieć szkieletową o zasięgu do 100 km. Dziś budowana jest już na bazie kabli światłowodowych o wyższej przepływności i wyższej jakości transmisji.

Metadane

Metadane – przy ich pomocy opisywane są dokumenty elektroniczne, w szczególności dokumenty dostępne poprzez sieci komputerowe, np. strony World Wide Web, a także dokumenty tworzące nowoczesne biblioteki cyfrowe.

Czytaj więcej...

mHealth

mHealth - to termin używany w medycynie i ogólniej ochronie zdrowia w zakresie możliwym do obsługiwania przez urządzenia przenośne takie jak telefony komórkowe, komputery typu tablet i PDA.

Czytaj więcej...

MHL

Gniazdo MHLMHL (Mobile High - Definition Link) - technologia, która umożliwia wyświetlanie nagrań video i zdjęć zaimportowanych z podłączonego urządzenia przenośnego (obsługującego również funkcje MHL) na ekranie monitora lub telewizora.

Czytaj więcej...

MHz

MHz - Megaherc, jednostka miary częstotliwości, czyli częstości powtarzania jakiegoś zdarzenia w ciągu sekundy. Jeden megaherc odpowiada milionowi powtórzeń na sekundę.

Midlet

Midlet - to niewielki program napisany w języku Java, spełniający wymogi standardów MIDP (Mobile Device Information Profile) oraz CLDC (Connected Limited Device Information) opracowanych przez firmę Sun. Midlety mogą być uruchamiane w urządzeniach lub emulatorach obsługujących standard Java 2 Micro Edition.

Mikrokomórka

Mikrokomórka - jeden z mniejszych elementów hierarchicznej struktury telefonii komórkowej używana w gęsto zaludnionych obszarach, gdzie natężenie ruchu jest duże. Najczęściej pokrywa obszary w promieniu do 100 do 1000 m na terenach miejskich.

MIME

MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions) - standardowy format umożliwiający wysyłanie wielu obiektów w jednej wiadomości. Takimi obiektami mogą być na przykład sformatowane wiadomości tekstowe, a także inne obiekty w rodzaju obrazów lub plików dźwiękowych.

MMS

MMS (Multimedia Messaging Service) – bogatszy SMS. Pozwala nie tylko wysyłać krótkie informacje tekstowe, ale również zdjęć, grafiki, klipów audio i wideo, fragmenty rozmów telefonicznych w podobny sposób jak SMS.

MMS Centrum

MMS Centrum (Multimedia Messaging Service Center - MMSC) - podobnie jak w przypadku SMS-ów centrum SMS, tak w przypadku wiadomości multimedialnych MMSC pełni rolę pośrednika, który odpowiada za dostarczenie wiadomości od nadawcy do odbiorcy.

Czytaj więcej...

Modem

Modem (zespół komunikacyjny typu DCE ) - służy do konwersji sygnału cyfrowego komputera na sygnał analogowy przesyłany przez łącze telekomunikacyjne i odwrotnie.

Czytaj więcej...

Modem szerokopasmowy

Modem szerokopasmowy - szereg rozwiązań modemów stosowanych po stronie abonenta traktowanych jako zakończenie sieci telekomunikacyjnych. Jego zadaniem jest zapewnienie usług o dużych przepływnościach danych.

Mora

Mora - to niepożądany wzór spowodowany przez interferencję rastrów o różnej gęstości. Powstaje często podczas próby zeskanowania obrazu, który wcześniej został już zrastrowany (ponieważ pierwotny raster obrazu jest inny niż rozdzielczość, z jaką pracuje skaner).

MPEG EX

MPEG EX - System MPEG EX eliminuje ograniczenia czasu nagrywania związane z filmami o formacie MPEG-1 Kamera może rejestrować obraz i równocześnie zapisywać go na karcie Memory Stick. Dzięki temu w karcie o pojemności 128 MB może się zmieścić film trwający nawet 85 minut.

Więcej artykułów…

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja