jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn27092021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telefony Producenci Sony Ericsson

Sony Xperia S. Smartfon dla człowieka

Sony Xperia S

Pierwszy telefon od Sony i od razu zaskoczenie. Sony Xperia S oparta bowiem będzie na zasadzie humanocentryzmu - powiedział producent. I dodał, że jest to nowa filozofia wzornictwa.

Na temat wzornictwa telefonów komórkowych, czy jak kto woli, smartfonów, mówić można wiele. Ale stwierdzenie, że zasada humanocentryzmu stawia w centrum zainteresowania człowieka i jego przyszłe pragnienia to dla nas regułka trochę naciągana. Podobnie jak kolejne stwierdzenie producenta: filozofia ta przekładając się na konkretny produkt – smartfon Xperia S – aktywizuje wszystkie zmysły, przemawiając zarówno do emocji, jak i intelektu. Brzmi to trochę tak jak wyważanie otwartych drzwi. Jakby nigdy wcześniej nie tworzono telefonu, który ma służyć ludziom…

O nowym telefonie można więc mówić bardziej prozaicznie. Jego kształt jest ergonomiczny, tylna część obudowy lekko zaokrąglona, tak by produkt przyjemniej leżał w dłoni. Ciekawie i oryginalnie wygląda przeźroczysty element znajdujący się pod ekranem. Jest to, co warto zaznaczyć, wyświetlacz HD Reality Display, więc zdjęcia i filmy przeglądane w tym telefonie będą wyglądały lepiej niż pokazywane na ekranie komputera lub telewizora.

Obudowa jest matowa. To oznacza, że trudniej na niej będzie zostawić odciski palców. Ale znając życie, nie na wiele to się zda. Najlepszym sposobem na pozbycie się odcisków palców jest własny rękaw.

Thomas Waldner oraz Alexander Sjöstedt z działu Creative Product Design Sony Ericsson poświęcili dużo czasu i energii by dopasować wygląd menu tak, by uwypuklał on zalety wyświetlacza. Zmodyfikowano ruchome tło ekranu podstawowego na bardziej kolorowy strumień. Specjalnie dla rozdzielczości HD zaprojektowano ponad 1000 ikon i czcionek. Interfejs możemy dopasować do swoich upodobań i stylu, poprzez zmiany tła i koloru kluczowego.

Telefon dostępny będzie od marca 2012 roku w kolorze czarnym i białym. Sugerowana cena to 2300 zł. Tanio więc nie będzie.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja