jaka-komorka.pl

Reklama
-

So15082020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Telekomy Cenniki, usługi, promocje... MNVO

Truphone z tańszym roamingiem od 26 września 2013 [AKTUALIZACJA]

Czekają nas tańsze połączenia w roamingu

Nowy operator telefoniczny wystartuje 26 września. Truphone to międzynarodowy operator komórkowy, który oferuje przede wszystkim tańsze połączenia roamingowe. Kapitałowo połączony jest z rosyjskim multimilionerem Romanem Abramowiczem.

Nie są znane jeszcze dokładniejsze stawki, jakie pobierać za swoje usługi będzie Truphone. Wiadomo natomiast, że jego oferta będzie skierowana do biznesu. Jest ona tak przygotowana, by opłacała się przede wszystkim pracownikom dużo podróżującym, którzy wyjeżdżają za granicę co najmniej raz w miesiącu. 

W Polsce Truphone działać będzie w oparciu o infrastrukturę mobilną P4, operatora sieci Play i T-Mobile Polska. Stosowna umowa z P4 obejmująca dostęp do sieci T-Mobile w oparciu o roaming krajowy została już podpisana.

Oferta skierowana więc będzie przede wszystkim do dużych przedsiębiorstw międzynarodowych, mających oddziały w różnych krajach. Mogą być to więc przedsiębiorstwa branży logistycznej lub transportowej. Wątpliwe, by nawet w późniejszym czasie oferta trafiła do odbiorców indywidualnych. 

Piotr Iwański, Country Manager w Truphone Poland:

Truphone, jako firma B2B, będzie docierać do klientów poprzez dedykowany zespół handlowców oraz partnerów handlowych, którzy już mają relacje biznesowe z klientami. To metoda, która zapewni nam najskuteczniejsze dotarcie do klientów, którzy prowadzą biznes międzynarodowy i najwięcej skorzystają na naszych usługach. 
Nie są ujawnione plany Truphone odnośnie pozyskania klientów w Polsce. Dowiedzieliśmy się jedynie tyle, że polski oddział Truphone nie jest spółką giełdową i nie ujawnia wszystkich danych. W innych krajach dane o liczbie aktywnych kart SIM są również niejawne. Okazało się jedynie, że klientami Truphone są takie firmy jak Credit Suisse, NATS, Autodesk.

Wiadomo natomaist, że ten międzynarodowy operator komórkowy działający w takich krajach jak:, Niemcy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Holandia, Hiszpania, Hong-Kong i Australia tworzy tak zwaną Truphone Zone.

W krajach Truphone Zone, operator  proponuje połączenia bez dodatkowych opłat roamingowych. Każda rozmowa traktowana jest jak u lokalnego operatora, zatem jej koszty stają się bardzo konkurencyjne. Cieszyć się zatem można, że i Polska już wkrótce dołączy do tej grupy.

Dodatkowo sieć  Truphone obejmuje 220 krajów, w których oferuje usługi telefonii komórkowej analogicznie do innych operatorów, lecz także po obniżonych stawkach (w oparciu o roaming).

Truphone umożliwia posiadanie kilka zagranicznych numerów telefonów przypisanych do jednej inteligentnej i międzynarodowej karty SIM. Inteligencja karty polega na tym, że loguje się u dostępnych operatorów jak lokalny numer i zapewnia rozliczanie rozmów zagranicznych według korzystnych stawek lokalnych. 

W dużym uproszczeniu można to porównać do osoby, która nosi w kieszeni kilka telefonów, każdy z inną kartą SIM od innego operatora. Wyobraźmy sobie, że użytkownik ma telefon z polską kartą SIM, zagraniczną, z kartą do transmisji danych, itp. Dzięki rozwiązaniu Truphonete wszystkie karty SIM z różnym od siebie przeznaczeniem i różnymi numerami telefonów, można zredukować do jednej. Do karty SIM Truphone może przypisać wiele  zagranicznych numerów telefonu. 

Z Truphone kapitałowo powiązany jest rosyjski milioner Roman Abramowicz. Jest on właścicielem 23 proc. akcji firmy, za które zapłacił około 70 mln funtów. Udziały w firmie ma też znana medialna firma Burda Media. 
 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja